Předvánoční sbírka pro děti z domova vynesla v Hradišti 70 tisíc korun

foto: město Uherské Hradištěfoto: město Uherské Hradiště
foto: město Uherské Hradiště
Co se děje 21. 12. 2017 | Autor: Irena Frolová

UHERSKÉ HRADIŠTĚ – Přes 70 tisíc korun vynesla tradiční předvánoční sbírka v Uherském Hradišti. Je to trojnásobek dosavadního maxima, peníze dostanou děti z dětského domova, sdělil serveru Zlin.cz mluvčí hradišťské radnice Jan Pášma.

Naposledy se vybralo přes 21 tisíc korun, nyní to bylo 70 762 korun. Peníze dostane Dětský domov v Uherském Hradišti. „Výsledek sbírky dopadl nad všechna očekávání. Děkuji všem, kteří do sbírky přispěli. Výsledná částka mi vyrazila dech. Je zřejmé, že přispěvatelům není život jiných lhostejný. Zaslouží si to velké poděkování a poklonu", uvedl radní města František Elfmark.

Město sbíralo peníze do tří pokladniček. „Byly na Masarykově náměstí, v klubu kultury a ve Slováckém muzeu,“ vyjmenoval Pášma. Podle něj sbírka začala 1. prosince a skončila 20. prosince.

Město pořádá sbírku už od roku 2003. Vloni vynesla 21 577 korun, které si převzala Diakonie ČCE – Středisko Cesta Uherské Hradiště. O rok dříve dostala 17 tisíc korun do azylového domu pro ženy a matky s dětmi.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam