KAM VYRAZIT TENTO TÝDEN: Oslavte konec roku mezi rybami nebo na Velké Javořine

foto: logo Východní Moravafoto: logo Východní Morava
foto: logo Východní Morava
Čtení ke kávě 25. 12. 2017 | Zdroj: Šárka Šarmanová

ZLÍNSKÝ KRAJ – Silvestrovská oslava mezi rybami, vánoční zpívání či setkání Čechů a Slováků na Velké Javořině. I v tomto svátečním týdnu je připravena řada akcí, kterými si můžete zpestřit své dny volna

Už vás nebaví sedět doma u pohádek a cpát se cukrovím? Vyrazte třeba do Modré u Uherského Hradiště. Sladkovodní a botanická zahrada Živá voda v Modré u Uherského Hradiště pořádá ve středu 27. prosince Vánoční hraní. Připravené budou hry pro děti, vystoupení potápěče, vůně bylinek, světla svíček. A pokud chcete trochu netradičně oslavit konec roku, přijeďte do Modré ještě v sobotu 30. prosince. „Prohlídka bude zpestřená losováním pod vodou a vystoupením potápěče,“ upřesnil Zdeněk Urbanovský z Centrály cestovního ruchu Východní Morava

Ještě jste neviděli legendární komedii Rychlé šípy? Máte další možnost zhlédnout tuto úspěšnou hru Slováckého divadla v Uherském Hradišti, a to ve středu 27. a ve čtvrtek 28. prosince. Začátky jsou vždy v 19.00.

Kdo miluje vánoční koledy, navíc v podání lidových muzikantů, měl by se ve čtvrtek vydat do Zvonice Soláň na Vsetínsko. „Společné zpívání s cimbálovou muzikou Soláň začne už od 16.00 hodin,“ dodal Urbanovský.

V pátek 29. prosince rozezní Halu Vincentka v Luhačovicích Dívčí saxofonový orchestr. Koncert začne v 15.00. Kino Nadsklepí Kroměříž umožní 30. prosince shlédnout od 17.00 rodinné představení Louskáček. „Pohádku o holčičce Marušce a jejím kouzelném vánočním dárku – louskáčku na ořechy, který se v její fantazii promění v krásného prince. Balet na motivy pohádky E. T. A. Hoffmanna je symbolem vánoční atmosféry po celém světě,“ připomněl ještě Zdeněk Urbanovský.

Na Silvestra se uskuteční tradiční setkání Čechů a Slováků na Velké Javořině. Lidé se mohou potkat také na Pepčíně nedaleko Uherského Brodu, v místě, kde dříve stával zámeček. Začátek je v 11.00, v 12.00 účastníci společně zazpívají hymnu. A poslední den v roce si můžete zpestřit i před bazilikou Nanebevzetí Panny Marie na Svatém Hostýně na Kroměřížsku, kde bude živý betlém. Začátek je v 12.00. Pokud počasí nebude přát, přesune se program přímo do baziliky.

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam