Krádežemi napáchal škodu za půl milionu, vánoční svátky stráví za mřížemi

ilustrační foto: Zlin.czilustrační foto: Zlin.cz
ilustrační foto: Zlin.cz
Hasiči a policie 23. 12. 2017 | Autor: Irena Frolová

UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Policisté dopadli notorického zloděje, který na Uherskohradišťsku napáchal desítkami krádeží škodu za více než půl milionu korun Server Zlin.cz o tom informovala policejní mluvčí Milena Šabatová.

Třiatřicetiletého muže policie obvinila z trestného činu krádež, neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku a porušování domovní svobody. Nyní mu hrozí až osmileté vězení.

Majetkové trestné činnosti se zloděj dopouštěl od listopadu loňského roku. Na svém kontě má 22 skutků. Některé spáchal za pomoci svých známých. "Vždy prostřednictvím nářadí se různými způsoby dostával do firem, areálů, chat a obchodů, kde kradl vše, co mělo nějakou cenu. Například naftu, elektrické a pracovní nářadí, měděné kabely, elektrické rozvaděče, pracovní obuv, zahradní nábytek, alkohol, oleje do motorů, ale i jezdecké sedlo, koňské ohlávky nebo skútr. Muž má na svědomí dokonce i vloupání do galerie a prodejny starožitností v ulici Otakarova v Uherském Hradišti, ke kterým došlo na začátku ledna, nebo krádež pískovcové sochy z předzahrádky rodinného domu ve Svatováclavské ulici v Uherském Hradišti," sdělila Šabatová.

Muž se u výslechu ke všem činům přiznal a uvedl, že získané peníze z prodeje kradených věcí použil pro svoji potřebu. Celková škoda přesahuje 500 tisíc korun. Po sdělení obvinění byl převezen do vazební věznice v Brně. Proti jeho pěti spolupachatelům bude v nejbližší době zahájeno trestní stíhání.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam