Sníh potrápil řidiče na Slovácku

ilustrační foto: Zlin.czilustrační foto: Zlin.cz
ilustrační foto: Zlin.cz
Hasiči a policie 24. 12. 2017 | Autor: Frolová Irena

UHERSKÉ HRADIŠTĚ – Sněhová nadílka, která se ve čtvrtek odpoledne snesla na Uherské hradiště a okolí, některé řidiče doslova vykolejila. Silnice I/50 musela být dvakrát zcela uzavřena, informovala server Zlin.cz policejní mluvčí Milena Šabatová.

Uherskohradišťští policisté během tří hodin vyjížděli k deseti dopravním nehodám, několikrát také k uvízlým vozidlům v kopcích. "Problémy byly hlavně na silnici I/50 v úseku od Bystřice pod Lopeníkem po Starý Hrozenkov. V tomto úseku musela být komunikace dvakrát uzavřena. Poprvé kvůli dopravní nehodě a podruhé asi na dvě hodiny z důvodu údržby," uvedla Šabatová.

U všech deseti nehod dostali řidiči na zasněžené vozovce smyk a poté bourali. Sedm z nich se obešlo bez zranění a u dvou došlo k lehkému.

Zranění prozatím nezjištěného rozsahu si vyžádala nehoda na silnici I/50 u obce Komňa. K události došlo v tři hodiny odpoledne. Pětašedesátiletý řidič vozidla značky Suzuki jel od Komni na Starý Hrozenkov. Při průjezdu levotočivé zatáčky dostal na zasněžené silnici smyk a přejel do protisměru. Tam čelně narazil do právě projíždějící Toyoty. Ta byla nárazem odhozena doprava, kde se střetla za ní jedoucím autobusem, který se této nehodě vyhýbal.

"Zranění utrpěl řidič vozidla Suzuki a jeho spolujezdkyně. Přivolaní záchranáři je převezli do Uherskohradišťské nemocnice. Nikdo jiný zraněn nebyl. Celková škoda je předběžně odhadnuta na tři sta čtyřicet tisíc korun," popsala Šabatová a dodala, že nikdo z účastníků deseti nehod nebyl pod vlivem alkoholu.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam