Kroměřížská porodnice dostala vánoční dárky

foto: nemocnice Kroměřížfoto: nemocnice Kroměříž
foto: nemocnice Kroměříž
Co se děje 26. 12. 2017 | Autor: Frolová Irena

KROMĚŘÍŽ - Doslova plno bylo pod vánočním stromečkem na Gynekologicko-porodnickém oddělení Kroměřížské nemocnice, jejímž zakladatelem je Zlínský kraj. Dárky dostala od dlouholetého partnera, holešovské společnosti Elko Lighting, uvedla pro server Zlin.cz mluvčí nemocnice Veronika Klímová.

"Dlouholetý partner naší nemocnice daroval na oddělení pomůcky v hodnotě patnáct tisíc korun. Nechyběly mezi nimi například kojící polštáře, relaxační míče, rehabilitační pomůcky či mobilní ventilátory," přiblížila Klímová.

"Jsme potěšeni, že naše spolupráce funguje tak dlouho a tak dobře a jsme velmi rádi, že jsme mohli opět nemocnici podpořit, protože je na odděleních vidět velký pokrok a snaha o zpříjemňování prostředí pro pacienty," uvedl při předání jednatel společnosti Martin Gahura.

Gynekologicko-porodnické oddělení Kroměřížské nemocnice prošlo v uplynulých letech rozsáhlou modernizací. Přímo v prostorách porodních sálů vznikl rodinný porodní pokoj, který nabízí maminkám domovské a útulné prostředí. Oddělení šestinedělí pak bylo zmodernizováno v uplynulých týdnech, kdy se celé prostory prozářily novými barvami a vstup na oddělení nově zajišťují elektronické automatické dveře.

O popularitě oddělení, které se pyšní zejména rodinným přístupem, svědčí také vzrůstající počet porodů. Zatímco v roce 2014 jich bylo 588, o rok později již na oddělení rodilo 628 maminek a v roce loňském bylo v kroměřížské porodnici 655 rodiček.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam