Na Štědrý den lékaři v kraji ošetřili desítky pacientů

Co se děje 26. 12. 2017 | Autor: Frolová Irena

ZLÍNSKÝ KRAJ - Ani sváteční Štědrý den nezměnil nic na tom, že do nemocnic ve Zlínském kraji chodili za lékaři pacienti se svými problémy. V ambulancích jich ošetřili mnoho desítek, informovala server Zlin.cz mluvčí Krajské nemocnice T. Bati Dana Lipovská.

V Krajské nemocnici T. Bati ošetřila ORL ambulance přes 30 pacientů, většinu tvořily děti se záněty středouší. "Pro polykací obtíže po štědrovečerní večeři vyhledalo naši pomoc osm pacientů. Ve většině případů byla nalezena rybí kost v polykacích cestách, v ostatních případech byla sliznice pouze podrážděna. Na první svátek vánoční očekáváme až dvojnásobný počet pacientů, ve spojitosti s dojídáním rybích pochoutek," uvedl lékař ORL oddělení Vojtěch Beneda a dodal, že většina kůstek uvázne v dutině ústní a lidé si je zvládnou před zrcadlem odstranit sami, část dokáže uvolnit pojídání chleba a popíjení coly. S těmi ostatními je však nezbytné vyhledat lékařskou pomoc.

Traumatologické ambulance v KNTB řešily během Štědrého dne necelou čtyřicítku pacientů. Lékaři ale konstatovali, že byl v letošním roce Štědrý den klidnější než obvykle. Převážně šlo o běžné úrazy jako podvrtnutí nebo pořezání – to občas souviselo i s vánočním chystáním, k úrazům došlo v kuchyni nebo při chystání stromečku.

V Uherskohradišťské nemocnici ošetřili během Štědrého dne na traumatologické ambulanci přes padesát pacientů, převážně zhmožděniny, zlomeniny, bolesti břicha a jedno pokousání psem. Ve Vsetínské nemocnici ošetřili lékaři v chirurgické ambulanci téměř dvě desítky pacientů – bolesti břicha, poranění hlavy a dvakrát kost v krku, v Kroměřížské nemocnici, respektive v její chirurgické ambulanci lékaři řešili během Štědrého dne čtyřicet pacientů se zlomeninami či poraněním hlavy.

A na závěr něco hezkého.:)V Krajské nemocnici T. Bati se během Štědrého dne narodilo pět holčiček, v Uherskohradišťské nemocnici jedna holčička, ve Vsetínské nemocnici holčička a chlapeček. V Kroměřížské nemocnici se na Štědrý den žádné miminko nenarodilo.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam