Silvestr ve Hvězdě nabídne zimní kino, koncert filharmoniků i Špindl

foto: kino Hvezdafoto: kino Hvezda
foto: kino Hvezda
Co se děje 27. 12. 2017 | Autor: Frolová Irena

UHERSKÉ HRADIŠTĚ - V poslední den v roce do kina Hvězda i do Smetanových sadů v Uherském Hradišti zavítá Silvestrovské zimní kino a Malovásek pro všechny. Server Zlin.cz informoval o chystané akci mluvčí uherskohradišťských městských kin Jaromír Orel.

Tradiční sváteční program pro rodiny s dětmi i pro dospělé před závěrem roku se známými postavičkami večerníčků, pohádek i krátkých filmů zahájí v 15.30 hodin ve foyer Silvestrovský Malovásek spojený s pouštěním lampionů štěstí před kinem. Na místě bude možnost občerstvení za mírné ceny. Vstup na zimní kino i Malovásek je zdarma.
Příznivci klasické hudby na Silvestra jistě uvítají výběr těch nejzajímavějších pasáží ze známých děl v programu Novoročního koncertu Berlínské filharmonie. Ten patří vždy k nejvýraznějším událostem sezóny filharmoniků.

"Hvězdy přímého přenosu, který začíná v 17 hodin v sále kina, budou dirigent Sir Simon Rattle a mezzo-sopranistka Joyce DiDonato. Tato výtečná sólistka doplní bohatě a pestře orchestrované skladby Richarda Strausse. Program bude dále obsahovat koncertní ouverturu Karneval Antonína Dvořáka či Pas de deux z Apollon musagète. Z muzikálů Leonarda Bernsteina zazní Tři taneční epizody z díla O městě a Postarej se o tento dům z 1600 Pennsylvania Avenue rovněž z Joyce DiDonato. Koncert uzavře svita z baletu Dmitrije Šostakoviče Zlatý věk, uvedl Orel.

Uvolněnou Silvestrovskou atmosféru podpoří projekce nové české komedie Špindl v 19.30 hodin. Na tu jsou vítáni nejen diváci s kostýmu ve stylu filmu. Čeká je silvestrovské překvapení a drink na uvítanou.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam