Otrokovická radnice nechala mimořádně zkontrolovat lávky pro pěší a mosty ve městě

foto: město Otrokovicefoto: město Otrokovice
foto: město Otrokovice
Co se děje 29. 12. 2017 | Autor: Irena Frolová

OTROKOVICE - Na základě nedávné události, zřícené lávky v pražské Troji, nechalo vedení města v mimořádném termínu prověřit činnost správce lávek a mostů, které se nacházejí na území města. Chtělo se ubezpečit, že této činnosti věnuje náležitou pozornost, serveru Zlin.cz to řekla mluvčí města Romana Stehlíková.

Na území Otrokovic se nachází celkem šest lávek pro pěší, pět mostů a jeden podjezd. Město péči o mosty nepodceňuje. Prostřednictvím správce - Technických služeb Otrokovice - jsou prohlídky prováděny autorizovanou osobou v souladu se zákonem o pozemních komunikacích, a to v pravidelných intervalech, což je u starších objektů každé dva roky.

Na základě posledních pravidelných prohlídek, jejichž výsledky si nechalo vedení města předložit, byl technický stav nosné konstrukce a spodní stavby mostů vyhodnocen v průměru dobře. Jedinou výjimkou je most přes železnici na nadjezdu. Jeho stav je již nevyhovující.

"V tuto chvíli je zpracován projekt na kompletní rekonstrukci. V současné době probíhá stavební řízení a je podána žádost o dotaci ze Státního fondu dopravní infrastruktury, která by měla pokrýt 100 % nákladů. Realizaci rekonstrukce předpokládáme v příštím roce," sdělil starosta Otrokovic Jaroslav Budek.

 

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam