Frekventovaná křižovatka v Kroměříži se změní v minikruhový objezd

ilustrační foto: město Kroměřížilustrační foto: město Kroměříž
ilustrační foto: město Kroměříž
Co se děje 30. 12. 2017 | Autor: Irena Frolová

KROMĚŘÍŽ - Frekventovaná křižovatka ulic Havlíčkova a Albertova v Kroměříži se změní na minikruhový objezd. Server Zlin.cz o tom informoval mluvčí kroměřížské radnice Jan Vondrášek.

„Tato varianta se nám zdála nejvhodnější," uvedl starosta Jaroslav Němec. Místo není zcela přehledné a stávají se tu poměrně často dopravní nehody. Křižovatkou denně projede řada automobilů, lidé tudy jezdí zejména do nemocnice a do psychiatrické nemocnice.

Záměr změnit křižovatku na minikruhovou schválila rada. Odbor rozvoje města nyní zadá vypracování projektové dokumentace. „Minikruhový objezd bude spočívat v tom, že ostrůvek uprostřed bude menší, než je obvyklé. Je to kvůli průjezdu nákladních automobilů. Doprava v místě se zklidní. Auto, ať už pojede z jakékoliv strany, bude mít jen jednu možnost k odbočení," dodal Němec.

Minikruhový objezd se na křižovatku vejde, nic nebude potřeba bourat. Podle starosty ponese náklady na přebudování křižovatky město. O příspěvku ale bude jednat se Zlínským krajem, jemuž patří silnice v Havlíčkově ulici a který je zřizovatelem nemocnice v Kroměříži.

Kromě Havlíčkovy a Albertovy ulice se v místě kříží také úzká silnice vedoucí mezi areálem psychiatrické nemocnice a Květnou zahradou, ve které často parkují návštěvníci nemocnice, psychiatrické nemocnice i zmíněné zahrady, památky UNESCO. Havlíčkova ulice propojuje obě nemocnice s centrem města, Albertova zase se sídlišti Zachar a Slovan.

Město již dříve pořídilo studii, která měla navrhnout řešení složité dopravní situace na křižovatce, v níž je v dopravní špičce odbočení z vedlejších silnic na hlavní Havlíčkovu velmi obtížné. Varianta s plnohodnotným kruhovým objezdem se ukázala kvůli prostorovým podmínkám jako nereálná, radnice zvažovala také to, že by provoz na křižovatce řídily semafory.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam