Těžký sníh láme stromy

Hasiči a policie 29. 12. 2017 | Autor: TZ HZSZK

ZLÍNSKÝ KRAJ - Krátce poté, co začalo ve Zlínském kraji sněžit, na sebe dlouho nenechalo čekat první oznámení o spadlém stromu. 

Povánoční nadílka sněhu se tak velmi výrazně projevila v počtu přijatých oznámení. Hasiči necelou hodinu po půlnoci vyjeli k prvnímu spadlému stromu do Zádveřic na Zlínsku. Zde spadl vzrostlý smrk přes oba jízdní pruhy komunikace. Ta se tak během okamžiku stala obousměrně neprůjezdná. Profesionální hasiči ze stanice Zlín po příjezdu na místo strom rozřezali a dali mimo vozovku. Cesta tak pro řidiče byla za krátkou dobu opět průjezdná.

Tím však výjezdy neskončily. Od půlnoci až do devíti hodin ráno přijali hasiči celkem 43 oznámení o popadaných stromech na cesty či spadlé stromy na elektrická vedení. Na velkém sídlišti krajského města odstraňovali strom opřený o panelový dům a ve druhém případě strom, který zatarasil vchod domu.

Z celkového počtu výjezdů se hlášení o popadaných stromech týkala především krajského města, kde hasiči vyjeli 28krát. Na Uherskohradišťsku 3krát, na Vsetínsku 4krát a na Kroměřížsku zasahovali 8krát.

I když už nesněží a situace v kraji se zlepšila, lze očekávat další příjem podobných oznámení během celého dne.

 

 

Fotogalerie

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam