Povodí Moravy předalo hasičům granty

foto: pmo.czfoto: pmo.cz
foto: pmo.cz
Co se děje 31. 12. 2017 | Autor: Frolová Irena

VÝCHODNÍ MORAVA - Zástupci pěti vítězných sborů dobrovolných hasičů (SDH) si z Povodí Moravy odnesli symbolické šeky v celkové výši téměř 82.712,- korun. Finanční obnos obdrželi hasiči z obcí Telnice, Traplice, Šumice, Lukavice a Jankovice, informoval server Zlin.cz mluvčí Povodí Moravy Petr Chmelař.

Letošní podporu SDH Povodí Moravy zaměřilo na nákup kalových čerpadel a základních pomůcek.

"Chtěl bych poděkovat všem sborům, které se přihlásily do letošního grantového řízení. Spolupráce s dobrovolnými hasiči si nesmírně vážím, protože s námi úzce spolupracují při povodních i při odstraňování následků havárií na vodních tocích a v jejich okolí. Neocenitelná je jejich činnost právě při likvidaci povodňových škod, zejména při obnově zprůchodnění kapacit vodních toků v obcích a městech po povodních," poděkoval při předání symbolických šeků generální ředitel Povodí Moravy Václav Gargulák.

Komise posoudila všech 26 žádosti a vybrala žádost obce Telnice pro jednotku SDH na finanční obnos ve výši 20.000 korun na nákup kalového čerpadla. Peníze k financování kalových čerpadel získají také obce Traplice, Šumice a Lukavice. Současně s tím komise rozhodla pro poskytnutí finanční částky obci Jankovice na nákup pytlů a plničky pytlů. Všechny vybrané sbory odůvodnily své žádosti naléhavostí a častými zásahy během záplav.

V minulých letech Povodí rozdělovalo mezi sbory dobrovolných hasičů částku 60.000 korun, v letošním roce se státní podnik rozhodl grant o 22.712 korun navýšit. Předání symbolického šeku vybraným sborům se konalo v prosinci v budově ředitelství Povodí. Součástí akce byla také prohlídka vodohospodářského dispečinku, který je hlavním řídícím, organizačním a koordinačním centrem státního podniku při řešení krizových situací.

Grant pro sbory jednotek dobrovolných hasičů, který Povodí vyhlásilo v srpnu letošního roku, byl zaměřený na financování prostředků určených k zásahu při povodňových situacích a likvidaci následků povodní, kam patří právě kalová čerpadla, pytlovací zařízení, ochranné a další prostředky určené pro práci ve vodě a na vodě. "Nejčastěji sbory žádaly o zakoupení kalových čerpadel, osobních ochranných pomůcek pro práci ve vodě i motorových člunů," shrnul Václav Gargulák.

Ze Zlínského kraje uspěly v žádosti o podporu obce Traplice, Šumice a Jankovice z Uherskohradišťska. Traplice dostaly 18.634 korun, Šumice 15.125 korun a Jankovice 11.529 korun.

 

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam