Zloděje - klikaře, který vykrádal byty na Slovácku, dopadla policie

ilustrační foto: Zlin.czilustrační foto: Zlin.cz
ilustrační foto: Zlin.cz
Hasiči a policie 1. 1. 2018 | Autor: Frolová Irena

UHERSKOHRADIŠŤSKO – Zloděje recidivistu, který vstupoval tam, kde nebylo zamknuto a bral si, co potřeboval, se podařilo policistům na Slovácku dopadnout. Server Zlin.cz o tom informovala policejní mluvčí Milena Šabatová.

"V noci obcházel domy a chytal za kliku u dveří. Tam, kde nebylo zamčeno, neváhal vstoupit dovnitř a krást," popsala výtečníka Šabatová.

Přesně tímto způsobem zloděj v sobotu 23. prosince asi tři hodiny po půlnoci obcházel rodinné domy v Hluku. Štěstí měl u domu v ulici Čtvrtě. Přestože byli majitelé doma, nezdráhal se vejít dovnitř. Poté, co prohledal kuchyň, vzal z odložené kabelky peněženku a odešel. U domu z ní ještě stačil vytáhnout peníze a na schodišti ji odhodil. V té chvíli uslyšel někoho přicházet, proto se schoval. Do domu se vracel rodinný příslušník, který na schodišti stoupl na odhozenou peněženku. Vzal ji a až doma mu došlo, že zřejmě měli nezvanou návštěvu. Vyšel před dům a tam uviděl utíkat zloděje. Rozběhl se za ním a po chvíli ho chytil. Držel ho až do příjezdu policejní hlídky.

"Policisté si zloděje převzali a převezli na služebnu. Z dostupné evidence zjistili, že se jedná o několikrát soudně trestaného recidivistu. Ten se u výslechu ke všemu přiznal. Popsal jak vniknutí do domu v Hluku, tak i do dalších pěti domů na Uherskohradišťsku, které navštívil během posledních dvou měsíců," uvedla mluvčí.

Do domů a bytů se dostával stejným způsobem. Majitelům kradl většinou peníze, notebooky, fotoaparáty, tablety, peněženky s doklady a platebními kartami, mobilní telefony a další věci, které měly nějakou hodnotu. Peníze z jejich prodeje pak použil pro svoji potřebu.

"Celková škoda je předběžně vyčíslena na necelých šedesát tisíc korun. Naši kriminalisté jednatřicetiletému muži sdělili podezření z trestných činů krádež, porušování domovní svobody a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Podle zákona mu hrozí až pětileté vězení. Muž je nyní stíhán na svobodě," uzavřela Šabatová.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam