Naftu kradl ve velkém, ze strojů na staveništi

Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Hasiči a policie 2. 1. 2018 | Autor: Frolová Irena

HOLEŠOVSKO - Přes tisícovku litrů nafty odčerpal postupně z pracovních strojů na staveništi nedaleko Holešově muž, kterému teď hrozí dvouleté vězení. Server Zlin.cz informovala o případu policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Před pár dny si od kroměřížských kriminalistů vyslechl obvinění z trestného činu krádež osmadvacetiletý muž z Kroměřížska, který kradl motorovou naftu z pracovních strojů na staveništích.

V průběhu čtyř měsíců hned osmkrát navštívil stavbu dálnice a čtyřikrát stavbu rychlostní komunikace na Holešovsku, kde z odstavených pracovních strojů postupně odcizil více jak tisíc dvě stě litrů pohonných hmot. Svým jednáním tak způsobil škodu za bezmála třicet šest tisíc korun.

"Krátce po spáchání posledního skutku jsme pachatele zadrželi. Ještě před tím se však snažil ujet a při tom naboural jedno z policejních vozidel. V rámci prověřování tohoto skutku vyšla najevo i jeho předchozí trestná činnost. Ke všem krádežím se přiznal. Naftu údajně použil pro vlastní potřebu. Nyní mu za tuto trestnou činnost hrozí až dvouleté vězení," uvedla Kyšnerová.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam