Personální situaci v sociálních službách se podařilo stabilizovat

Foto: Jiří BalátFoto: Jiří Balát
Foto: Jiří Balát
Co se děje 2. 1. 2018 | Autor: Frolová Irena

ZLÍN – Nedostatek pečovatelů už krajské organizace tolik nepálí. Jedním z důvodů je i to, že se jim vloni plošně zvýšily platy, vyplynulo mimo jiné z prosincové porady ředitelů příspěvkových organizací Zlínského kraje, informovala server Zlin.cz Helena Mráčková ze zlínského hejtmanství.

Porada ředitelů příspěvkových organizací Zlínského kraje z oblasti sociálních služeb se uskutečnila v prosinci na základě pozvání radní Michaely Blahové, zodpovědné za sociální záležitosti, rodinnou politiku a neziskový sektor.

"Bylo to především bilanční setkání s cílem ohlédnout se za končícím rokem, říci si, co se podařilo, v čem byly hlavní problémy a s jakým výhledem vstupujeme do nového roku. Ředitelé krajských příspěvkových organizací měli prostor vyjádřit své zkušenosti a zhodnotit končící rok. Všechny organizace zajišťující poskytování pobytových sociálních služeb potrápil nedostatek personálu v přímé péči, ale díky dvojímu navýšení platů v tomto resortu se podařilo situaci stabilizovat, takže si dnes už ředitelé opět mohou z uchazečů o zaměstnání vybírat," sdělila radní Michaela Blahová.

Tři ředitelé příspěvkových organizací se také podělili o své poznatky ze služebních cest na Island a do Švýcarska.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam