Vernisáž Ohlédnutí 2017 odhalí nejzajímavější fotky Slovácka

Ilustrační foto (Foto: MKUH)Ilustrační foto (Foto: MKUH)
Ilustrační foto (Foto: MKUH)
Co se děje 2. 1. 2018 | Autor: Frolová Irena

UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Do 12. ročníku neformálního slováckého press-fota Ohlédnutí se letos přihlásilo 64 fotografů a fotografek. Kurátorský tým teď musí vybrat nejlepší práce a laureáta Ohlédnutí 2017, řekl serveru Zlin.cz mluvčí uherskohradišťských městských kin Jaromír Orel.

Pohodu slavnostní vernisáže výstavy v kině Hvězda Uherské Hradiště, která se bude konat v neděli 7. 1. od 17 hodin, umocní vystoupení horňácké cimbálové muziky Kubíci z Velké nad Veličkou. Jako speciální host v 18 hodin vystoupí vokální lokální pěvecké ženské trio Kundinky zpívající malohanácké lidové písně v nečekaných vícehlasných úpravách. Během Ohlédnutí 2017 bude v kinokavárně vystavovat soubor svých fotografií také loňský laureát Dušan Kimmer. Svou výstavu pojmenoval titulem Na opačné straně. Stejně jako hlavní výstava ve foyer kina bude k vidění do konce ledna 2018.

Kromě vystavených fotografií, které těsně před Vánocemi vybere kurátorská družina, bude moci veřejnost vidět úplně všechny přihlášené fotografie, a to jak ve formě projekce na obrazovce v expozici výstavy, tak na samotné webové stránce projektu Ohlédnutí. Vystavení fotografové na tradiční vernisáži obdrží od pořádajících Městských kin věcný dar. Součástí finální výstavy budou už tradičně také vzpomínkové panely osobností, které nás v uplynulém roce opustily.

"Kurátorský tým letos obohatí pedagog, výtvarný kurátor, zástupce vedoucího Institutu tvůrčí fotografie Opava Jiří Siostrzonek. Ten letos doplňuje tradiční porotce – fotografa a pedagoga Marka Malůška a typografa, grafického designéra a nadšeného fotografa Michala Stránského," sdělil Orel.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam