V otrokovické školce se děti nenudí, říká otrokovická radnice

Ilustrační foto (Foto: MěÚ Otrokovice)Ilustrační foto (Foto: MěÚ Otrokovice)
Ilustrační foto (Foto: MěÚ Otrokovice)
Co se děje 2. 1. 2018 | Autor: Frolová Irena

OTROKOVICE – V hradišťském akvaparku není sucho, ve zlínské zoo mají exotická zvířata, v kroměřížské nemocnici neleží zdraví lidé a v otrokovické mateřské škole se prý děti nenudí. No ještě aby se nudily, chtělo by se reagovat na informaci otrokovické radnice, kterou serveru Zlin.cz přinesla mluvčí úřadu Romana Stehlíková.

Byla by to hodně špatná zpráva a věříme, že právě pro svou výjimečnost by spíš ona stála za zveřejnění. Tedy zpráva o školce, ve které se děti běžně nudí. Ale berme to s humorem. Prostě nejen v Praze, Ostravě, Daňkovicích a České Třebové chodí (některé) děti rády do školky. Mezi ty oblíbené a s aktivními a nápaditými pedagogy patří také ta v Otrokovicích. A pokud nadšení ředitelky sdílí také její spolupracovníci a k tomu místní instituce včetně vedení obce či města, je to pro děti ideální konstelace.

V letošním školním roce navštěvuje Mateřskou školu Otrokovice téměř 550 dětí. Zábavné, sportovní, kulturní a vzdělávací aktivity pro ně vymýšlí tým pětačtyřiceti pedagogů v čele s ředitelkou školy Magdou Zycháčkovou. Školka v Otrokovicích se může pochlubit širokou škálou aktivit, kterou dětem poskytuje.

"Letos se nám podařilo získat finanční prostředky z projektu Zvýšení kvality vzdělávání v MŠ Otrokovice. Z těchto prostředků jsme zajistili dvě chůvy, jednoho speciálního pedagoga a část financí jsme vyčlenili na vzdělávání pedagogů a sdílení zkušeností," pochlubila se paní ředitelka letošní novinkou.

Standardně ale v mateřské škole nabízejí celou řadu volitelných aktivit. Pro předškoláky je v nabídce výuka angličtiny hravou formou, kterou vedou učitelky MŠO v dopoledních hodinách, kurz plavání, škola v přírodě nebo keramický kroužek. Před Vánocemi či Velikonocemi mohou rodiče navštívit v odpoledních hodinách školku a společně se svými dětmi tvořit sváteční ozdoby.

Všechny děti se účastní výletů, exkurzí, divadelních představení a v posledních letech se do seznamu zařadily také návštěvy solné jeskyně. Pravidelně jsou pořádány besídky, akademie a třeba dny otevřených dveří. "Ve všech pracovištích Mateřské školy Otrokovice jsou zaměstnány učitelky se zaměřením na logopedii. Každým rokem projdou všechny děti logopedickou depistáží a následně s nimi probíhá individuální péče v logopedickém kroužku. Děti se speciálními vzdělávacími potřebami jsou na základě odborného vyšetření zařazeny do logopedické třídy," zmínila Zycháčková.

Mateřská škola Otrokovice se podílí na mnoha kulturních a sportovních akcích. Spolupracuje s místními organizacemi a institucemi. „Vyjmenovat můžeme například SENIOR, Základní uměleckou školu Otrokovice, Otrokovickou BESEDU, DDM Sluníčko, základní a střední školy, Charitu sv. Anežky a klub důchodců v Kvítkovicích. Praxi v naší školce získávají studenti UTB Zlín," uzavřela ředitelka.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam