Držitelé senior pasů se o slevách dozvědí v novém katalogu

Katalog poskytovatelů slev a výhod pro osoby nad 55 let (Foto: Zlínský kraj)Katalog poskytovatelů slev a výhod pro osoby nad 55 let (Foto: Zlínský kraj)
Katalog poskytovatelů slev a výhod pro osoby nad 55 let (Foto: Zlínský kraj)
Co se děje 2. 1. 2018 | Autor: Frolová Irena

ZLÍN – Díky podpoře Zlínského kraje vyšel v těchto dnech Katalog poskytovatelů slev a výhod pro osoby nad 55 let, které využívají projekt Senior Pas. Tištěný katalog obsahuje přehled stovky různých firem a společností, které ve Zlínském kraji nabízejí své produkty se zvýhodněním pro občany 55+, informovala server Zlin.cz radní Michaela Blahová, zodpovědná za sociální záležitosti, neziskový sektor a rodinnou politiku.

Tento katalog je distribuován prostřednictvím kontaktních míst pro seniory, která fungují v Masarykově knihovně ve Vsetíně, v Sociálních službách města Kroměříže na Riegerově náměstí, v Centru pro rodinu Zlín – v budově bývalé knihovny a v Klubu důchodců v Uherském Hradišti. Prostřednictvím těchto pracovišť je katalog šířen do seniorských organizací a klubů.

"Jde nám o to zvýšit povědomí seniorů o tom, jak se mohou výhodněji stravovat, cestovat, vzdělávat, sportovat i relaxovat, tedy jak aktivně a příjemně prožívat období, kdy mají nárok na odpočinek. Máme zájem na dalším rozšiřování sítě poskytovatelů těchto slev v našem kraji, takže současný katalog považujeme za určitý start iniciativy, k níž se – věříme - budou přidávat další," sdělila Blahová.

Podmínkou pro možnost čerpání slev je mít vyřízen senior pas, což je možné učinit buď přímo v kontaktních místech pro seniory, anebo elektronicky prostřednictvím webu www.seniorpasy.cz. Registrace je zdarma a termín dodání slevové karty je asi jeden měsíc. "Kartu mohou pro své rodiče, či prarodiče vyřídit také děti. Podmínkou je, aby držitel karty již dosáhl věku 55 let," upřesnila radní.

Například Arcibiskupský zámek Kroměříž nabízí až 40 procentní slevy na atraktivní návštěvnické okruhy, Klub kultury Uherské Hradiště dává držitelům Senior pasů 20 procentní slevu na všechny akce, Kovozoo Staré Město poskytuje 10 procentní slevu na exkurzi a projížďku silničním vláčkem, 10-15 procentní slevy poskytuje řada ubytovacích služeb v regionu, kadeřnictví, a dále jsou to běžné nákupy, stravování, wellness a podobné služby.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam