Mrazivé krimi ze Zlína připravuje tým mladých filmařů

foto: UTBfoto: UTB
foto: UTB
Co se děje 31. 12. 2017 | Autor: Jan Čada

ZLÍN - V produkci studentů UTB vzniká filmový snímek Cornelia – hořká severská kriminálka. Část nákladů přitom hradí sami budoucí diváci prostřednictvím internetové kampaně.

Film je příběhem mladého poručíka Adama Tománka. Ten vyšetřuje případ podvodného převedení krachující firmy Cornelia na bílého koně. Šťastně ženatý příslušník hospodářské kriminálky pracuje na případu se svým tchánem. Avšak když Tománek pojme podezření, že krásná Monika, se kterou shodou náhod podvedl svou ženu Adélu, má s případem něco společného, pustí se do vyšetřování na vlastní pěst. 

Video

Ambiciozní film Cornelia je autorským projektem Radima Svobody. Na realizaci spolupracoval se specialisty z Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS). Kromě policistů a samotného případu hraje významnou úlohu i současný Zlín. Svobodův tým se chce s městem pomocí filmu rozloučit. Jde totiž o jejich závěrečnou práci na Univerzitě Tomáše Bati. "Je to náš poslední filmový zářez předtím, než nás sežere šoubyznys,“ říká Svoboda pro Zlin.cz. Studenti se s prosbou o finanční podporu obracejí netradičně i na budoucí diváky a vybírají peníze na realizaci svého vysněného filmu, „takové srdíčko, co po sobě ve Zlíně zanecháme, a zároveň vizitka, kterou se budeme prezentovat v praxi.“ 

"Přispěvatelům se chceme odvděčit. Proto jsme připravili několik odměn, kterými můžeme alespoň symbolicky vyjádřit náš dík,“ říká Anna Jelínková, produkční filmu.

Studentům můžete vyjádřit podporu na adrese www.bit.ly/corneliafilm. Mediálním partnerem filmu Cornelia je také Zlin.cz.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam