AKTUALIZACE: Prvním miminkem Zlínského kraje se stal Honzík z Otrokovic

ilustrační foto: Zlin.czilustrační foto: Zlin.cz
ilustrační foto: Zlin.cz
Co se děje 1. 1. 2018 | Autor: Irena Frolová

ZLÍNSKÝ KRAJ - Prvním miminkem roku 2018 se stal malý Honzík z Otrokovic. Serveru Zlin.cz to řekla mluvčí Nemocnic Zlínského kraje Dana Lipovská.

Stačilo málo a první miminko přišlo na svět v Uherskohradišťské nemocnici, nakonec tam ale děťátko spatřilo světlo světa krátce před půlnocí. Prvního občánka Zlínského kraje tak na Nový rok přivítali v Krajské nemocnici T. Bati ve Zlíně.

"Je to chlapeček Jan z Otrokovic, narodil se v 0.44 hodin. Po porodu vážil 4 020 gramů a měřil 52 centimetrů," upřesnila mluvčí Dana Lipovská. Chlapeček se má k světu a i jeho maminka je v pořádku.

Ve Vsetínské nemocnici si na první novoroční miminko počkali do 5.29 hodin. Maminka ze Vsetína tu porodila chlapečka Rudolfa, který vážil 4 250 gramů. Ve Vsetíně zaznamenali v uplynulém roce rekordních 879 porodů, což je o 99 více než v roce předchozím. Rodilo se zde i chvíli před silvestrovskou půlnocí, ve 22.46 hodin tu přišla na svět holčička.

Uherskohradišťská nemocnice ohlásila příchod svého prvního miminka až v 16.06 hodin. I v tomto případě se jednalo o chalepečka. Patrik z Vlčnova měřil 49 cm a vážil 3 040 gramů.

Poslední nemocnicí v kraji, kde přivítali první novoroční miminko, byla Kroměřížská nemocnice. Stalo se tak 1. ledna ve 23.00 hodin. "Je to kluk, jmenuje se Matěj, je z Kroměříže, při narození vážil 3 470 gramů a měřil 50 cm," doplnila mluvčí Nemocnic Zlínského kraje.

I v loňském roce se stal prvním občanem Zlínského kraje chlapeček, primát si tehdy odnesl Aleš Jurek z Újezdu u Valašských Klobouk. I on se narodil v Krajské nemocnici T. Bati ve Zlíně, a to 15 minut po půlnoci.

Prvním dítětem narozeným v roce 2018 v České republice se stal Jakub, který se narodil jen pár desítek vteřin po půlnoci v kadaňské porodnici. Toho jen dvě minuty poté následovala Eliška, která se narodila v pražské nemocnici.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam