AKTUALIZACE: Novoroční oslavy ve Zlínském kraji se neobešly bez vážného poranění z petard

Co se děje 1. 1. 2018 | Autor: Irena Frolová

ZLÍNSKÝ KRAJ - Ani letošní novoroční oslavy ve Zlínském kraji se neobešly bez nejrůznějších poranění, do zlínské nemocnice přivezli i pacienta, kterému petarda velmi vážně poškodila ruku. Server Zlin.cz o tom informovala mluvčí Nemocnic Zlínského kraje Dana Lipovská.

Lékaři v traumatologických ambulancích v Krajské nemocnici T. Bati ve Zlíně měli jako každý rok během silvestrovské noci plné ruce práce. Ošetřili přes 20 pacientů, 10 z nich přivezla záchranná služba. Z toho pět lidí mělo poranění z petard - jeden pacient byl převezen z Kroměříže s vážnějším poraněním ruky.

"Jinak se většinou jednalo o úrazy po pádech, rozbité hlavy, pohmožděniny - to pro změnu po rvačkách. Většina z přivezených lidí byla pod vlivem alkoholu. Interní pohotovost řešila intoxikace alkoholem, ale také zhoršení zdravotního stavu u několika seniorů, u starších lidí potom i bronchitidy a zápaly plic. A v pondělí ráno již přibylo několik pacientů, kteří to přehnali s alkoholem, záchranka například přivezla silně opilou 23letou dívku, se kterou si už rodiče doma nevěděli rady," upřesnila Lipovská.

Během silvestrovské noci se nezastavili ani lékaři ve Vsetínské nemocnici. "Co se týká zábavné pyrotechniky, chirurgická ambulance ošetřila u jednoho mladého muže popáleniny v obličeji, naštěstí bez nutnosti hospitalizace. Jinak šlo o několik úrazů hlavy, jeden po pádu na namrzlých schodech. Nechyběly ani četné bolesti břicha, žlučníkové kameny. Jednu mladou ženu jsme přijali kvůli podchlazení, ale její stav je nyní stabilizovaný," dodala mluvčí Vsetínské nemocnice Lenka Plačková.

Pokud se jedná o úrazy během silvestrovské noci v Kroměřížské a Uherskohradišťské nemocnici, je to všude podobné - drobné úrazy a pohmožděniny následkem vlivu alkoholu. Kroměřížská záchytka přijala sedm lidí, z toho dvě ženy.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam