KAM VYRAZIT TENTO TÝDEN: Na své si přijdou modeláři i milovníci kostelních koncertů

foto: logo Východní Moravafoto: logo Východní Morava
foto: logo Východní Morava
Čtení ke kávě 1. 1. 2018 | Zdroj: Šárka Šarmanová

ZLÍNSKÝ KRAJ – Řada zajímavých výstav, ale také koncerty. To vše nabízí Zlínský kraj již od prvních dnů nového roku.

Pokud jste ještě nestihli unikátní výstavu světoznámého umělce Salvadora Dalího, máte posledních pár dnů ještě příležitost. Ve zlínském Filmovém uzlu je k vidění téměř tři sta originálů tohoto nejsvéráznějšího a nejkontroverznějšího představitele světového surrealismu. Grafické listy, sochy, tapiserie, porcelán, keramika a dokonce i flakóny reprezentují průřez celoživotní tvorbou autora. Výstava je přístupná do neděle 14. ledna.

Ve stejný den bude také končit výstava 100+1 dílo ze sbírky Krajské galerie výtvarného umění ve Zlíně, kterou hostí Kulturní zařízení Valašské Meziříčí. „Časový profil výstavy těží z odborného zaměření instituce, jímž je česká výtvarná scéna uplynulých dvou století, se zvláštním přihlédnutím k určitým teritoriálním specifikům,“ přiblížil dále Zdeněk Urbanovský z Centrály cestovního ruchu Východní Morava.

V zámku v Holešově je možné navštívit výstavu Hobby modelů. K vidění budou letadla, auta, rakety, lodě, ponorky, železnice. Návštěvníci mají také jedinečnou příležitost si modelářské stavebnice také zakoupit. „Do soboty 6. ledna si lze prohlédnout ve foyer kroměřížské radnice výstavu Betlém z Kroměříže. Výstava trojrozměrného betléma autorky Evy Milotové. Otevřena je v době provozu radnice,“ pozval na další akci Urbanovský.

Víkend bude patřit koncertům, a to hned několika. Už v pátek 5. ledna zazní v hlavním sále Domu kultury Vizovice koncert vokální skupiny Fragile. Začátek je v 18.00, v předprodeji stojí vstupné 250 Kč, na místě 280 Kč. Pokud patříte k milovníkům cimbálové muziky, vyrazte v neděli 7. ledna do baziliky ve Velehradu, kde vystoupí muzika Cifra a pěvecký sbor Viva la musica. Koncert začne v 16.30. O dvě hodiny později vystoupí v Šumicích nedaleko Uherského Brodu pěvecký sbor Dvořák UB. Koncert začne v 17.30 v místním kostele Narození Panny Marie.  

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam