DOPRAVNÍ INFORMACE: Namrzají silnice i chodníky

Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Co se děje 2. 1. 2018 | Autor: Šárka Šarmanová

ZLÍNSKÝ KRAJ – Na silnicích to může místy pěkně klouzat. Ale nejenom tam. Nebezpečí uklouznutí hrozí i na chodnících. Řidiči i pěší by proto měli být opatrní. Podle předpovědi by tento stav měl vydržet po celý týden. V druhé polovině pak hlásí sněžení.

Pokud máte v plánu vyrazit na cesty, měli byste být opatrní. Po ránu některé úseky namrzají. Toto varování platí zejména pro silnice II. a III. tříd. Možnost námrazy hrozí například i na Zlínsku. Konkrétně ve Zlíně byly po ránu namrzlé i chodníky.

Po celý tento týden se budou teploty ráno držet kolem nuly nebo lehce pod ní. Přes den se dostanou mezi pět až sedm stupňů. Od středy navíc meteorologové hlásí na horách sněžení, v nížinách by mělo jít o srážky smíšené a postupně dešťové. Mírné ochlazení by mělo přijít během příštího týdne.

Co se týče dopravního omezení, ve Zlínském kraji platí aktuálně sedm úseků, které jsou v rekonstrukci. Nadále platí částečná uzavírka ve Vsetíně na nadjezdu, Prostřední Bečvě ve směru na Bácov, a také v Sulimově na Kroměřížsku, Chvalčově, Velkých Karlovicích a Zlechově na Slovácku. Ve zmíněných úsecích platí snížená rychlost či zúžení jízdních pruhů. Zcela uzavřena je však cesta v Loučce na Vizovicku, konkrétně jde o silnici III/4932, která je v zimě neudržovaná. Bez zimní údržby je celkem 107 kilometrů silnic po celém regionu.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam