Fotbal se hlásí o svá práva. Rapid Vídeň jako lahůdka pro Fastav i pro Slovácko

Ilustrační foto (Foto: FC Fastav Zlín)Ilustrační foto (Foto: FC Fastav Zlín)
Ilustrační foto (Foto: FC Fastav Zlín)
Sport 2. 1. 2018 | Autor: Jan Čada

ZLÍN / UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Konec vánočního a novoročního poklidu. Fotbalisté dvou prvoligových týmů regionu jdou do nového roku a do nových výzev.

Slovácko má jako prioritu záchranu a jde na to od lesa. Tedy spíše od moře. Hned dvakrát se tým trenéra Korduly vydá do Turecka. Poprvé odlétá Slovácko už tento pátek, sehraje během deseti dnů tři zápasy, už v neděli to bude pořádná prověrka, pátý tým turecké Superligy Kayserispor má vysokou kvalitu.

Na žádné velké změny v kádru to zatím nevypadá, ale nechejme se překvapit. 28. ledna před odletem na druhou fází tureckého bažení po teplu a kvalitních přírodních trávnících, se tým z Uherského Hradiště představí ve Vídni, kde prověří momentální sílu slavného Rapidu.

Ostatně to bude i soupeř zlínského Fastavu, momentálně devátého celku naší nejvyšší soutěže. Slavný klub, kde dodnes velebí Antonína Panenku za jeho úžasné střelecké kousky - a to už v Dunaji uplynula voda za více než 30 let - prověří připravenost Fastavu už v sobotu 13. ledna.

"Bude to naše první herní vystoupení, do společné přípravy naskočíme příští týden, ale hráči se už delší čas připravují individuálně," hlásí trenér Páník.

Také Zlín vyrazí do Turecka. Na rozdíl od sousedů a rivalů z Uherského Hradiště ovšem jen jednou, více využije kvalit nového umělého trávníku v areálu Na Vršavě.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam