Prvním letošním novorozencem Zlínského kraje je Jan z Otrokovic

Foto: Nemocnice Zlínského krajeFoto: Nemocnice Zlínského kraje
Foto: Nemocnice Zlínského kraje
Co se děje 3. 1. 2018 | Autor: Irena Frolová

ZLÍNSKÝ KRAJ – Jan Krkoška z Otrokovic se stal prvním dítětem, které se narodilo v letošním roce ve Zlínském kraji. Na svět přišel 44 minut po půlnoci v Krajské nemocnici T. Bati ve Zlíně, řekla serveru Zlin.cz její mluvčí Dana Lipovská.

Chlapec vážil 4020 gramů a měřil 52 centimetrů. Je druhým dítětem manželů Krkoškových z Otrokovic. „Vše bylo bez komplikací a rychlé. Personál nemocnice byl úžasný,“ řekla Martina Krkošková.

Otec Martin Krkoška popsal jízdu z Otrokovic do zlínské porodnice jako velmi rychlou. „Cesty byly naštěstí prázdné. Doufám, že úřady budou shovívavé, musel jsem jet trochu rychleji než obvykle,“ usmál se Krkoška. Jeho žena ho pochválila. „Manžel byl skvělý. Zvládl se mnou během té zběsilé jízdy i dýchat,“ dodala se smíchem Krkošková.

Rodičům přišel popřát a předat dárky předseda představenstva nemocnice Radomír Maráček a hejtman Jiří Čunek. Zlínský kraj věnoval prvnímu krajskému občánkovi peněžní dar v hodnotě 10 tisíc korun. „Když vidím, jak nás v České republice ubývá a že se rodí málo dětí, tak si myslím, že bychom z každého narozeného miminka měli mít radost téměř jako otcové,“ řekl Jiří Čunek při setkání s rodiči.

V Kroměříži, Vsetíně a Uherském Hradišti se také jako první letošní dítě narodili chlapci, a to Matěj Sum, Rudolf Láska a Patrik Zemek. Jediné děvče přišlo jako první na svět ve Valašském Meziříčí. Byla to Veronika Holáňová.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam