Bývalá herečka Slováckého divadla se představí v Troškově pohádce Čertoviny

Foto: www.2media.czFoto: www.2media.cz
Foto: www.2media.cz
Kultura 3. 1. 2018 | Autor: Irena Frolová

UHERSKOHRADIŠŤSKO – V nové pohádce Zdeňka Trošky nazvané Čertoviny se v jedné z hlavních rolí představí bývalá herečka Slováckého divadla v Uherském Hradišti Andrea Hoffmannová. Pohádka vstoupí do českých kin ve čtvrtek, sdělila serveru Zlin.cz mediální zástupkyně Michaela Rozšafná.

Pohádka vypráví o dvou čertech Popelákovi a Uhelákovi, kteří se vydají do lidského světa. „Hraju selku, maminku Haničky, kterou hraje Sara Sandeva. V mladém věku byla nešťastně provdaná za starého vdovce v podání Oldřicha Navrátila,“ řekla Hoffmannová.

V reálném životě je matkou dvouleté dcery Anastázie. „S celým týmem pod vedením režiséra Zdeňka Trošky jsme si loni v květnu a v červnu užili příjemné natáčení,  sešla se skvělá parta lidí a myslím,  že dobrá nálada z placu se odrazila i na výsledku pohádky,“ uvedla Hoffmannová.

Pohádka Čertoviny se natáčela v jižních Čechách, v Peklu Čertovina, v tvrzi v Drslavicích a ve skanzenech Třebíz a Přerov. Vedle Andrey Hoffmannové ztvárnili hlavní role mimo jiné Jakub Prachař, Dominick Benedikt Hájek, Karel Dobrý nebo Jaromír Nosek.

Andrea Hoffmannová vystudovala hudebně-dramatický obor na brněnské konzervatoři. Osm let strávila ve Slováckém divadle. „Představovalo pro mě velice dobrý základ k hereckému rozvoji. V divadle jsem hrála představení skoro každý večer, takže příležitostí naučit se řemeslu, zkusit si různé žánry a spolupracovat se spoustou zajímavých režisérů bylo opravdu hodně. V současné době to vnímám tak, že mám díky divadlu dobrou zkušenost, na které můžu dál stavět,“ dodala Hoffmannová, která si zahrála také ve filmech Pohádky pro Emu, Špunti na vodě nebo Strašidla.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam