Za novoroční loupež hrozí pachateli mnohaleté vězení

Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Hasiči a policie 3. 1. 2018 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - Jen několik hodin po silvestrovské půlnoci se zlínští policisté museli věnovat svému prvnímu letošnímu případu loupeže. Pachatel přepadl jednoho muže a obral ho o peníze, které zrovna vybral z bankomatu, serveru Zlin.cz to sdělila policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Silvestrovská noc měla pro čtyřiačtyřicetiletého muže ze Zlína nepříjemnou dohru. Po výběru peněz z bankomatu ho nečekaně srazil na zem cizí muž a ukradl mu peněženku s hotovostí a platební kartou. Připravil ho o tři a půl tisíce korun. Za loupež nyní hrozí pachateli trest odnětí svobody na dva až deset let.

Muž slavil Silvestra v jednom z nočních podniků ve Zlíně. První lednový den před čtvrtou hodinou ranní šel do bankomatu vybrat si další hotovost, aby mohl pokračovat v oslavách. Po tom, co vybral peníze, přišel k němu cizí muž a ptal se ho, kolik peněz vybral. Nereagoval a chtěl odejít. Lupič mu však nečekaně podrazil nohy, muž upadl, lupič mu sebral peněženku a utekl.

"Přestože se okradený za zlodějem hned vydal, nepodařilo se mu ho dohonit. Zavolal proto na linku tísňového volání policie - 158 a událost oznámil policistům. Ti případ šetří jako zvlášť závažný zločin loupeže a přečin neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku," dodala Kozumplíková.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam