Ski areál Razula chystá první dětský závod na lyžích

Ilustrační foto (Foto: Resort Valachy Velké Karlovice)Ilustrační foto (Foto: Resort Valachy Velké Karlovice)
Ilustrační foto (Foto: Resort Valachy Velké Karlovice)
Co se děje 4. 1. 2018 | Autor: Irena Frolová

VELKÉ KARLOVICE - Ski areál Razula ve Velkých Karlovicích je i přes oteplení stále v provozu. Na neděli se tu dokonce chystají první lyžařské závody pro děti, serveru Zlin.cz to sdělila mluvčí Resortu Valachy Martina Žáčková.

V areálu je aktuálně v provozu rodinná sjezdovka Horal a spodní část sjezdovky Razula, na které se kvůli tomuto omezení lyžuje se slevou 20 %. "V neděli 7. ledna chystáme první závod seriálu O pohár strašidýlka Razuláka pro děti. Celkem se během sezóny uskuteční šest závodů," podotkla Žáčková.

S příchodem nového roku nabízí Ski areál Razula lyžařům také oblíbenou akci Lyžuj a plav – k celodennímu skipasu obdrží hodinový vstup zdarma do termálních bazénů. Právě možnost spojit zimní sportování s následným odpočinkem ve slané vyhřívané vodě je velkým lákadlem areálu přitahujícím zejména rodiny s dětmi. Termální bazény se nachází hned vedle rodinné sjezdovky Horal, v relaxačním centru Wellness Horal.

„Akce Lyžuj a plav se vztahuje na celodenní skipasy do Ski areálu Razula. Lyžaři ke skipasu obdrží volný vstup na jednu hodinu do termálních bazénů ve všedních dnech. Tuto výhodu mohou využít nejen v den zakoupení skipasu, ale ještě dva měsíce poté. Pokud se bonus rozhodnou využít v dubnu, mohou si po celý tento měsíc místo hodiny užívat bezplatného koupání 2,5 hodiny, což je letošní novinka," doplnil šéf Ski areálu Razula Martin Pařízek.

Ski areál Razula je v provozu denně od 8.30 až do 17.30 hodin. Na sjezdovkách je aktuálně zhruba 50 centimetrů převážně technického sněhu. „Podmínky jsou i přes nedostatek přírodního sněhu velmi dobré, zvláště v brzkých dopoledních hodinách, kdy je sníh po nočních mrazících tvrdší," dodal Martin Pařízek.

Ski areál Razula je součástí Resortu Valachy, tvoří jej tři sjezdovky situované u hotelů Lanterna, Horal a Galik. Velmi oblíbená je sjezdovka Horal zaměřená na děti, které tu mají bezpečné zázemí s lyžařskou školou, zimním parkem Razulák a snowtubingem. Letos zde nově přibyl ski bufet. Další možnost občerstvení nabízí Bistro Razula u hlavní sjezdovky Razula, která měří kilometr a patří tak k nejdelším v regionu.

Po několika letech areál přistoupil ke zdražení skipasů. Pohybuje se v řádu procent, současně se o hodinu a půl prodloužila otevírací doba. Vleky jsou v provozu denně do 17.30 hodin.

Během zimy se v areálu koná řada doprovodných akcí, k nejoblíbenějším patří Valentýnské lyžování za hubičku, Noční stopa Valachy nebo Maškarní lyžovačka.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam