Holešovský zámek má za sebou velmi úspěšnou sezonu, největší zájem byl o výstavu exotických zvířat

Foto: Městské kulturní středisko HolešovFoto: Městské kulturní středisko Holešov
Foto: Městské kulturní středisko Holešov
Kultura 5. 1. 2018 | Autor: Irena Frolová

HOLEŠOV - Výstavy v holešovském zámku přilákaly v uplynulé sezoně asi 21 500 návštěvníků. Jak serveru Zlin.cz sdělila mluvčí Městského kulturního střediska Holešov Dana Podhajská, z vánočních výstav je k vidění už jen výstava hobby modelů.

Sezona 2017 byla v Holešově úspěšnější než ta předešlá. Jen během vánočních svátků a adventu se přišlo podívat na výstavy betlémů a baněk z celého světa a hobby modelů, které nabídla galerie holešovského zámku, 5 500 lidí. Expozice tak ukončily výstavní sezonu 2017 - výjimkou je pouze výstava hobby modelů, která skončí 12. ledna.

"Za celou návštěvnickou sezonu se na výstavy do holešovského zámku přišlo podívat 21 500 lidí. Spolu s prohlídkami zámku, synagogy a kovárny, které patří do správy městského kulturního střediska, holešovská kultura přitáhla pozornost 27 tisíc lidí. Je to o dva tisíce více než loni," upřesnila Podhajská.

Nejvíce letos táhla výstava exotických zvířat, kterou vidělo 12 tisíc lidí. Dále veřejnost zajímala výstava Andy Warhola a betlémů. Do Holešova se loni jezdilo také za památkami - Šachovu synagogu, barokní zámek a kovárnu navštívilo šest tisíc lidí. Oproti předešlým ročníkům byly letos velmi úspěšné noční prohlídky zámku na začátku a konci sezony. Během dvou večerů 8. dubna a 4. listopadu dorazily téměř tři tisíce lidí.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam