Malé dítě, mladá matka a muž. Tři brutální vraždy, které loni otřásly krajem

Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Hasiči a policie 9. 1. 2018 | Autor: Šárka Šarmanová

ZLÍNSKÝ KRAJ – Celkem tři vraždy otřásly v loňském roce Zlínským krajem. Nejvážnější, ale také nejbrutálnější z nich se odehrála na Slovácku. Tam otec zaútočil na dvě malé děti, z nichž jedno brutálně usmrtil. Letos jej čeká soud.

První tragédie se stala v druhé polovině dubna v Bezměrově na Kroměřížsku. Život mladé ženy 20. dubna surově ukončil její devětatřicetiletý bývalý přítel. Muž za ní ten den přišel do restaurace v Bezměrově na Kroměřížsku, kde pracovala a také bydlela. Chtěl s ní řešit rozchod, protože se s ním nechtěl smířit. Jenomže žena se odmítla k němu vrátit, a za to se jí muž pomstil. Bohužel tím nejhorším možným způsobem. Připravil matku dvou malých dětí o život.  „Vytáhl plynový revolver a na bývalou družku namířil. Pak povalil vylekanou ženu na zem a začal ji napadat. Po velmi surovém fyzickém útoku vytáhl z kapsy nůž a zasadil ženě několik ran do různých částí těla včetně obličeje,“ popsala tehdy krajská policejní mluvčí Lenka Javorková. I když lidé, kteří v té době v restauraci byli a slyšeli hrůzný křik, rychle zavolali pomoc, ženě už záchranáři nedokázali pomoc. Vrah po útoku utekl a policisté jej našli v tři kilometry vzdáleném Kojetíně, kde seděl v hospodě. „Vražednou zbraň i plynovou pistoli se pak psovodovi podařilo dohledat v křovinách mezi Bezměrovem a Kojetínem,“ doplnila mluvčí policie.

Na konci září se odehrál snad jeden z nejhrůznějších případů, na který budou lidé ze Starého Města ještě dlouho pamatovat, a to obzvlášť na datum 28. září. V jednom z bytů tam muž zabil svou tříletou dceru a těžce zranil svého pětiletého syna. Motivem tohoto děsivého činu byl zřejmě rozpadající se vztah manželského páru. Osmadvacetiletý muž to těžce nesl a ten den se opil a zřejmě vzal i nějaké prášky či drogy a zaútočil na své dvě děti. Lidé z domu popisovali, že slyšeli hrozný křik, jako by tam někdo zabíjel psa. Bohužel malá holčička jeho běsnící řádění nepřežila, chlapec byl zraněný. Své děti v tratolišti krve objevila matka, která se domů vrátila z práce. Tento vrah si svůj rozsudek zatím ještě nevyslechl. Soud jej čeká v tomto roce. Za vraždu a pokus o vraždu mu však hrozí až doživotí. Podobně hrůzný čin se stal před dvěma lety v Kašavě na Zlínsku. Muž tam ubodal svého čtyřletého syna. I zde měly být motivem neshody s bývalou partnerkou, s níž měl syna ve střídavé péči. Tento vrah se ale soudu nedočkal. Poté, co ubodal své dítě, si sám vzal život.

Poslední loňská vražda se odehrála na začátku listopadu, v jedné z rekreačních chat na Vsetínsku. Jednašedesátiletá žena si v ten den dala se svým manželem nejednu sklenku alkoholu. Jenomže pak se mezi nimi strhla hádka.  „Během ní žena bodla svého manžela několikrát kuchyňským nožem do hrudníku, který upadl do bezvědomí. Přivolaný lékař rychlé záchranné služby po neúspěšné resuscitaci konstatoval smrt,“ konstatovala dále krajská policejní mluvčí. Tuto násilnici čeká soud a pokud ji uzná vinnou, hrozí jí až osmnáctileté vězení.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam