Na zlínské radnici je vystavena výloha firmy Baťa z 30. let minulého století

Foto: MěÚ ZlínFoto: MěÚ Zlín
Foto: MěÚ Zlín
Co se děje 8. 1. 2018 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - Velmi zajímavý exponát je k vidění na zlínské radnici. Přímo v prostorách úřadu je vystavena výloha firmy Baťa z 30. let minulého století, serveru Zlin.cz to řekl Lukáš Fabián z tiskového oddělení magistrátu.

„Hvězdy módního nebe". Těmito slovy lákala reklama zákazníky ke koupi luxusní pánské obuvi, kterou si nyní mohou zájemci prohlédnout v ukázce výlohy prodejny firmy Baťa z 30. let 20. století. Ta je umístěna v prvním patře zlínské radnice.

„Elegantní polobotky, představující zručnost provedení v podobě rozličných ozdobných prvků, byly určeny pro příležitosti, kdy je třeba mít dokonalou obuv," prozradil Michal Heinrich, kurátor sbírky historické obuvi Muzea jihovýchodní Moravy ve Zlíně. Vystaveny jsou včetně cen, za které si je mohli tehdejší zákazníci zakoupit.

Prezentované exponáty jsou součástí unikátní sbírky obuvi Muzea jihovýchodní Moravy, jejíž část si lidé mohou prohlédnout ve stálé expozici Princip Baťa v prostorách 14. budovy baťovského areálu. V prostorách radnice bude výstavka k vidění až do 18. března.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam