Nákladná rekonstrukce sportovní haly v Otrokovicích by měla skončit letos na jaře

Foto: MěÚ OtrokoviceFoto: MěÚ Otrokovice
Foto: MěÚ Otrokovice
Co se děje 8. 1. 2018 | Autor: Irena Frolová

OTROKOVICE - Práce na rekonstrukci Městské sportovní haly Otrokovice jsou v plném proudu, v průběhu ledna bude vytvořen podrobný harmonogram dokončovacích prací. Dílo by mělo být dokončeno na přelomu března a dubna, serveru Zlin.cz to sdělila mluvčí otrokovické radnice Romana Stehlíková.

„Před Vánoci jsme vylévali poslední podkladní vrstvu podlahy, aby měla alespoň týden na zrání, kdy na podlahu nikdo nevstupoval. V tomto týdnu začneme přeměřovat vlhkost. V tuto chvíli objekt vytápíme, aby docházelo k efektivnějšímu vysoušení, " informoval o aktuálních postupech prací Jiří Stacke, zástupce zhotovitele.

V současné době je hotová střecha a částečně i fasády. Jakmile se zlepší klimatické podmínky, bude se pracovat na dokončení fasád. „Nyní provádíme omítky a v polovině měsíce ledna zahájíme betonáž podlah v přístavbě. V lednu také zahájíme montáž roštů pro akustické obklady a sádrokartonové obklady tady na hale. To znamená, že se bude finalizovat celý povrch. Následně zahájíme v měsíci únoru montáž obkladů a dlažeb," objasnil Jiří Stacke.

Dále informoval, že v lednu bude vytvořen podrobný harmonogram dokončovacích prací, který bude předán a konzultován s pracovníky odboru rozvoje města. Ten by měl obsahovat i konkrétní časové údaje o dokončení. „Ačkoliv práce probíhají ve stanovených termínech, vyjma drobného prodlení z důvodu změny povrchu podlahy, další práce jsou závislé na počasí. Vždycky je lepší pracovat za vhodných klimatických podmínek, aby rychlost nebyla na úkor kvality," uzavřel Jiří Stacke.

Další kontrolní den, kde se budou moci zastupitelé seznámit s dalšími postupy prací, se uskuteční 7. února. Dokončení stavby, na které se začalo pracovat koncem loňského dubna, se předpokládá na přelomu letošního března a dubna.

Práce vyjdou na 78 631 804 koruny. Z vlastních zdrojů investuje město Otrokovice přes 67,2 milionu korun. Více než 9,4 milionu korun se podařilo získat formou dotace z Operačního programu Životní prostředí a dva miliony poskytne Zlínský kraj.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam