KAM VYRAZIT TENTO TÝDEN: Končí výstava Dalího, začínají plesy a košty

Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Co se děje 8. 1. 2018 | Autor: Šárka Šarmanová

ZLÍNSKÝ KRAJ – Zavítejte na košt slivovice či vína. A nebo vyrazte i s dětmi na Valašsko za krásou ledu nebo navlečte taneční šaty a jděte to roztočit na jeden z plesů. To vše tento týden nabízí Zlínský kraj.

Plesová sezona se pomalu ale jistě roztáčí. Jenom v sobotu jsou například ve Žlutavách, Kunovicích či Bystřici pod Hostýnem. Ale pokud nejste zrovna milovníkem tanců, máte možnost se ve Zlínském kraji podívat na řadu dalších a velmi zajímavých akcí. Nádherné ledové sochy jsou již tradičně vidět na Pustevnách, a to až do 21 ledna. Pro návštěvníky jsou navíc připraveny i tématické programy se spoustou aktivit pro malé i velké. A co víc, vstup je zdarma.

Letadla, auta, rakety, lodě, ponorky či železnice. To nabízí zámek v Holešově, který hostí hobby výstavu. Ta potrvá už jenom do tohoto pátku, tedy do 12. ledna.

„Ve středu 10. ledna se uskuteční ve Velehradském domě sv. Cyrila a Metoděje ve Velehradu nedaleko Uherského Hradiště beseda Sibiřské jahody na téma vyhnanství v SSSR a projektu Čechoslováci v gulagu. Přednášet budou od 17.30 Věra Sosnarová a Adam Hradilek,“ upřesnil další z programů Zdeněk Urbanovský z Centrály cestovního ruchu Východní Moravy.

Na cestu do historie se můžete vydat v Muzeu jihovýchodní Moravy ve Zlíně, konkrétně v komplexu 14-15 BAŤŮV INSTITUT, který od 12. ledna představí zcela novou výstavu Hledači ztraceného času. Návštěvníci budou mít příležitost podívat se na nálezy amatérských archeologů, z nichž některé mají celoevropský význam. Tato výstava potrvá až do 8. dubna,

Milovníci varhanní hudby by si určitě neměli nechat ujít koncert, který se uskuteční ve čtvrtek 11. ledna v kostele sv. Jiljí v Bystřici pod Hostýnem. „Vystoupí Pavel Černý, varhaník a organolog. V programu zazní mimo jiné skladby Eduarda Treglera a Josefa Suka,“ upřesnil dále Urbanovský.

Jestli máte rádi slivovici, pak určitě zavítejte v sobotu 13. ledna do Kulturního domu Včelary v Bílovicích na Uherskohradišťsku, kde se odehraje už sedmnáctý ročník koštu tohoto valašského moku Včelarská baňka.

Už tento týden máte poslední možnost zhlédnout jednu z největších výstav světového představitele surrealismu Salvadora Dalího. Zlínský Filmový uzel dostal příležitost představit veřejnosti takřka tři sta jeho děl.

Celý tento týden završí výstava 100 + 1 dílo ze sbírky Krajské galerie výtvarného umění ve Zlíně, kterou je možnost vidět v Kulturním zařízení ve Valašském Meziříčí. A jestli se chcete ještě chvíli vrátit a zavzpomínat na uplynulé Vánoce, pak zavítejte do Karlovarského muzea ve Velkých Karlovicích na výstavu betlémů.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam