DOPRAVNÍ A LYŽAŘSKÉ INFORMACE: Řidiče mohou tento týden potrápit mlhy, podmínky pro lyžování jsou stále dobré

Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Co se děje 8. 1. 2018 | Autor: Šárka Šarmanová

ZLÍNSKÝ KRAJ – Déšť a místy i mlhy. Taková by měla být v tomto týdnu situace na silnicích ve Zlínském kraji. S ochlazením, které by mělo přijít v druhé polovině týdne, ale meteorologové hlásí i možnost namrzání silnic. Co se týče lyžařských podmínek, tak většina středisek je v provozu, lyžaři ale musejí počítat více méně pouze s technickým sněhem.

Na většině území v tuto chvíli jen mírně mrholí. A takový charakter počasí, kdy se bude střídat mrholení s deštěm, by měl vydržet takřka po celý tento pracovní týden. Ráno hlásí meteorologové i mlhy. Od poloviny týdne by se navíc mělo začít postupně ochlazovat a noční teploty už se mohou dostat pod bod mrazu, což znamená, že silnice mohou v závěru týdne místy namrzat.

I když se teploty drží i přes den stále nad nulou, lyžařská střediska, která jsou na území či v blízkém okolí kraje, jsou zatím v provozu. Na sjezdovkách je lyžařům k dispozici pouze technický sníh.

Například Ski Areál Synot Kyčerka nabízí na čtyřech až čtyřiceticentimetrovou vrstvu technického sněhu, obdobná situace je i v Bílé či na Kohútce. V provozu je také středisko Bílá, Razula, Soláň, Troják a Velké Karlovice. Zalyžovat si můžete stále ještě i na Stupavě, areál hlásí 30-60 centimetrů technického sněhu.

I nadále platí v regionu celkem sedm dopravních omezení, které mohou řidiče zdržet jen několik málo minut. Nadále platí částečná uzavírka ve Vsetíně na nadjezdu, Prostřední Bečvě ve směru na Bácov, a také v Sulimově na Kroměřížsku, Chvalčově, Velkých Karlovicích a Zlechově na Slovácku. Ve zmíněných úsecích platí snížená rychlost či zúžení jízdních pruhů. Po celé zimní období je uzavřena cesta v Loučce na Vizovicku, konkrétně jde o silnici III/4932, která je v zimě neudržovaná.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam