Policie dopadla muže, který s nožem v ruce přepadl řidiče autobusu

Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Hasiči a policie 8. 1. 2018 | Autor: Irena Frolová

PODKOPNÁ LHOTA - Policii se podařilo dopadnout násilníka, který v Podkopné Lhotě přepadl s nožem v ruce řidiče autobusu a domáhal se po něm peněz. Dosud netrestaného muže prý k činu dohnala tíživá finanční situace, server Zlin.cz o tom informovala policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Ukázalo se, že za loupežným přepadením stál dvaatřicetiletý muž z obce na Zlínsku. Policie ho už zadržela a obvinila ze zvlášť závažného zločinu loupež. Násilník skončil nejprve v policejní cele a po návrhu policistů na jeho umístění do vazby a souhlasu soudce ho policisté z pohotovostního a eskortního oddělení převezli do vazební věznice v Olomouci. "Trestní rejstřík mladého muže je čistý. Za loupež se zbraní mu nyní hrozí až desetiletý trest odnětí svobody," upřesnila Kozumplíková.

Událost se stala ve středu před desátou hodinou večer v Podkopné Lhotě. Na konečné stanici nastoupil muž do autobusu, v němž seděl pouze jeho šestapadesátiletý řidič. Bez varování na šoféra zaútočil kuchyňským nožem a snažil se ho obrat o peníze. "Pouze díky duchapřítomnosti řidiče nedošlo k závažnému, život ohrožujícímu zranění. Přesto si jeho zranění vyžádalo ošetření v nemocnici. Řidiči se podařilo násilníka vytlačit z autobusu a z místa ujel," konstatovala Kozumplíková.

Kriminalisté násilníka zadrželi v místě jeho současného bydliště v obci na Zlínsku. Muž se ke svému jednání přiznal s tím, že neměl dostatek finančních prostředků.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam