Volební komise musejí kvůli prezidentským volbám absolvovat speciální školení

Politika a ekonomika 9. 1. 2018 | Autor: Irena Frolová

ZLÍNSKÝ KRAJ - Zlínský kraj zajišťuje až do 11. ledna školení volebních komisí pro prezidentské volby. Serveru Zlin.cz to sdělil Jan Vandík z tiskového oddělení krajského úřadu.

Školení je určeno pro zástupce všech okrskových volebních komisí ve Zlínském kraji. Těch je celkem 685. Podle zákona o volbě prezidenta republiky školení organizačně zabezpečuje Zlínský kraj ve spolupráci s Českým statistickým úřadem a školiteli z pověřených obecních úřadů.

„Od 2. do 11. ledna postupně zajišťujeme celkem 21 školení na 15 místech ve Zlínském kraji. Za jednotlivé volební komise se školení účastní jejich předsedové, místopředsedové a zapisovatelé. Dozvědí se zde důležité informace týkající se například postupu volební komise po příchodu voliče do místnosti, hlasování do přenosné volební schránky, voličů hlasujících na voličský průkaz nebo zvláštního seznamu voličů vedeného obecním úřadem," vysvětlila Radka Štalmachová, vedoucí organizačního oddělení Krajského úřadu Zlínského kraje.

Volba prezidenta republiky se uskuteční ve dnech 12. a 13. ledna 2018. Případné druhé kolo připadá na 26. a 27. ledna 2018. Voliči budou vybírat z celkem devíti prezidentských kandidátů. Prezident se v České republice volí přímo na základě zákona z roku 2012.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam