Akce v Parku Komenského ve Zlíně loni navštívilo skoro 34 tisíc lidí

Ilustrační foto (Foto: MěÚ Zlín)Ilustrační foto (Foto: MěÚ Zlín)
Ilustrační foto (Foto: MěÚ Zlín)
Co se děje 10. 1. 2018 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN – Téměř 34 tisíc lidí navštívilo loni akce, které se uskutečnily v Parku Komenského ve Zlíně. Je to o 8000 více než předešlý rok, řekl serveru Zlin.cz mluvčí zlínského magistrátu Zdeněk Dvořák s tím, že další desítky tisíc lidí trávilo v parku čas mimo oficiální program.

V průběhu loňského roku se v parku uskutečnilo více než šest desítek oficiálních akcí. „Navštěvovaly je desítky, stovky, ale i tisíce lidí. Celková návštěvnost těchto kulturně-společenských událostí činila téměř 34 tisíc návštěvníky. Další desítky tisíc lidí trávilo v parku svůj čas mimo konání oficiálního programu,“ uvedl Dvořák.

Loňská návštěvnost akcí byla vyšší než o rok dříve. „Návštěvnost akcí v Parku Komenského se podle našich dat meziročně zvyšuje. V loňském roce se do parku přišlo pobavit či poučit o osm tisíc lidí více než v roce předchozím. Je však skvělé vidět, že se v parku lidé dokážou bavit i spontánně a sami,“ náměstek zlínského primátora Bedřich Landsfeld, který se projektu obnovy parku věnoval.   

Mezi nejnavštěvovanější akce v Parku Komenského patřily například Velikonoce v parku, Babby fest, Zlínské filmové léto, lampionový průvod v rámci projektu Živý Zlín a také Zlín film festival.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam