Silničáři za 17 milionů zrekonstruovali silnici v Holešově

Foto: Zlínský krajFoto: Zlínský kraj
Foto: Zlínský kraj
Co se děje 10. 1. 2018 | Autor: Irena Frolová

HOLEŠOV – Silničáři dokončili rekonstrukci více než půlkilometrového úseku silnice II. třídy v Holešově-Všetulích. Stálo to skoro 17 milionů korun, řekla serveru Zlin.cz mluvčí kraje Renata Janečková.

Zlínský kraj od loňského dubna opravoval prostřednictvím své firmy Ředitelství silnic Zlínského kraje úsek v ulici 6. května. „Předmětem byla rekonstrukce silnice II/490 včetně mostu přes řeku Rusavu v průjezdním úseku města. Začátek rekonstruovaného úseku se nachází na konci zastavěného území Holešova ve směru od Rymic, konec úpravy je před už dříve vybudovanou okružní křižovatkou ulice 6. května s Palackého ulicí,“ přiblížila Janečková.

Celkové délka opravovaného úseku byla necelých 700 metrů. „Rekonstrukce silnice zahrnovala frézování původního povrchu vozovky, odstranění dlažby z žulové kostky, vybudování nové konstrukce vozovky v délce 585 metrů, vytvoření zastávkových pruhů pro linkovou osobní dopravu, odvodnění komunikace pomocí štěrbinových liniových betonových žlabů a nových dešťových vpustí zaústěných do původní jednotné kanalizace nebo do nově vybudované dešťové kanalizace, která je svedena do řeky Rusavy,“ dodala Janečková.

U mostu se odstranila vozovka, římsy, zábradlí, chodník včetně izolace a vznikl nový mostní svršek, úpravy se dotkly i mostních křídel. Stavbu plně financoval Zlínský kraj.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam