Zlínská galerie nabídne přednášky o architektuře

Ilustrační foto (Foto: 14|15 Baťův institut)Ilustrační foto (Foto: 14|15 Baťův institut)
Ilustrační foto (Foto: 14|15 Baťův institut)
Co se děje 10. 1. 2018 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN – Krajská galerie výtvarného umění ve Zlíně připravila cyklus přednášek o architektuře. Představí vily a rodinné domy spadající do první poloviny 20. století, sdělila serveru Zlin.cz Alena Babicová, mluvčí Baťova institutu, ve kterém se galerie nachází.

Projekt je nazvaný Dům jako forma reprezentace. První přednáška je v plánu 16. ledna v 18:00 v přednáškovém sále Baťova institutu. „Cyklus zahájí přednáška zaměřená na prostředí Zlína, především na vily Baťovy rodiny a dalších ředitelů firmy,“ informovala Babicová.

Více informací přiblížila kurátorka sbírky architektury krajské galerie Karolína Juřicová: „Hlavní zájem k navýšení kapacity rodinného bydlení byl věnován výstavbě firemních domků firmy Baťa. Postupně se však architekti věnovali také projektování zakázek luxusních vil pro hlavní ředitele firmy.“

Další dvě přednášky jsou v plánu 30. ledna a 13. února. Věnovat se budou prvorepublikovým vilám od významných českých moderních architektů, jako je například Adolf Loos, Arnošt Wiesner, Bohuslav Fuchs, Ladislav Žák nebo bratři Lubomír a Čestmír Šlapetové.

Poslední dvě přednášky, které se uskuteční 27. února a 13. března, se budou zabývat hlavními architekty světového formátu, jako je Frank Lloyd Wright, Ludwig Mies van der Rohe nebo Gerrit Rietveld, kteří vytvořili ikonické stavby rodinného bydlení.

Vstupné na jednotlivé přednášky bude 59 Kč, pro studenty a seniory pak 39 Kč. „Zakoupit lze také vstup na celý cyklus za zvýhodněnou cenu 250 Kč, pro studenty a seniory za 150 Kč,“ dodala Babicová.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam