Zlínskou zoo čeká několik novinek, do zahrady se vrátí i aligátoři

Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Co se děje 11. 1. 2018 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - Zlínská zoo chystá na letošní rok několik novinek, proměnu čeká expozici Amazonie i Tyrolský dům. V létě se pak návštěvníci zahrady mohou těšit na aligátory, serveru Zlin.cz to řekla mluvčí Zoo Zlín Romana Bujáčková.

Jednou z havních novinek letošního roku bude ve zlínské zoo dokončení výstavby prvního ze dvou výběhů pro slony v rámci projektu Karibuni. "Sloni jej budou moci využívat již letos, kdy zahrada očekává narození prvního mláděte slona afrického. I když nová část zoo ještě nebude přístupná, návštěvníci do ní budou moci nahlédnout. Na realizaci tohoto prvního výběhu naváže chovné zařízení, které by mělo být dokončeno do roku 2020," upřesnila Bujáčková.

Výraznou proměnou projdou i expozice v amazonské oblasti. Návštěvníci se mohou těšit na nové venkovní expozice, které představí smíšené kolekce ptáků a malých savců. Zoo plánuje otevření na začátku sezony.

Změny nastanou také v Tyrolském domě. "V první polovině roku vznikne v podkroví domu nové zázemí pro děti. Své využití najde především v rámci letních dětských příměstských táborů a při pořádání víkendových pobytů pro děti a dospělé. Zoo chce toto zázemí nabídnout i školním skupinám z České republiky a Slovenska, které přijíždí na exkurzi a měly by zájem v areálu zahrady přenocovat," doplnila Bujáčková.

Vzhledem k pozastavenému projektu Řeka trávy zoo hledala možnost, jak znovu vrátit početnou skupinu těchto plazů do areálu zoo. V létě letošního roku se aligátoři skutečně představí v nově upravené venkovní expozici. Její umístění zoo prozatím nechce prozradit s tím, že to bude pro návštěvníky velké překvapení.

Zoo bude v nadcházejícím roce pracovat také na přípravě nových projektů. Postupně připraví technickou dokumentaci několika nových expozic. Týká se to zejména afrického Karibuni, ale i stávajícího areálu, například nové expozice jaguárů v Amazonii nazvané Jaguar Trek.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam