Muž si ustlal v kontejneru a skončil v popelářském voze, zachránil ho mobil

Foto: Policie ČRFoto: Policie ČR
Foto: Policie ČR
Hasiči a policie 11. 1. 2018 | Autor: Irena Frolová

KROMĚŘÍŽ - Dramatickou záchranu muže, který si v centru Kroměříže ustlal v kontejneru a nakonec skončil i v popelářském voze, mají za sebou policisté. Serveru Zlin.cz to sdělila kroměřížská policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

O velkém štěstí může hovořit osmačtyřicetiletý muž, který si poblíž centra města Kroměříž vlezl do kontejneru na papír, aby se ohřál. Uvnitř pak popíjel alkohol a nakonec usnul. Zahrabal se pod papír, a tak ho nebylo vidět. Druhý den ráno obsah kontejneru skončil v popelářském voze i s nocležníkem.

Muž měl naštěstí u sebe mobil, což mu v prekérní situaci doslova zachránilo život. "V těsném prostoru se mu podařilo vytáhnout ho z kapsy a zavolal z něj na bezplatnou linku 158. Operační důstojník nezaváhal ani vteřinu a neprodleně zkontaktoval vedoucího firmy, který ihned řidiči nařídil přerušit práci, vypnout vnitřní lis a vrátit se do areálu společnosti," konstatovala policejní mluvčí.

Do areálu mezitím dorazili policisté. Ti muže z papírenského odpadu vyhrabali a předali záchranářům. Stěžoval si na bolest končetiny. Se svým zraněním byl převezen do nemocnice. Podle záchranářů ale měl opravdu velké štěstí, mnohdy podobné případy totiž končí i fatálně.

Video: Policie ČR

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam