Ve Zlíně řádí neznámý vykradač chat

Ilustrační foto (Foto: Policie ČR)Ilustrační foto (Foto: Policie ČR)
Ilustrační foto (Foto: Policie ČR)
Hasiči a policie 11. 1. 2018 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - Majitelé rekreačních chat ve Zlíně by se měli mít na velkém pozoru. Řádí tu totiž neznámý zloděj, který má na svědomí už sedm objektů, serveru Zlin.cz to uvedla policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Policisté po zloději intenzivně pátrají, ale zatím bez úspěchu. "V době od 17. prosince 2017 do 9. ledna 2018 vykradl ve Zlíně sedm chat. K šesti vloupáním došlo na Mladcové, k jednomu v Prštném. Celkově způsobil lapka majitelům rekreačních objektů škodu téměř 40 tisíc korun. K většině vloupání došlo v prvních dnech letošního roku," upřesnila Monika Kozumplíková.

Lupiče zajímalo především nářadí, alkohol a potraviny, ale z jedné z chat odcizil také trofej jelena, z jiné zase mačetu a meč. Do objektů se dostal ve většině případů po rozbití okna či balkonových dveří. Škoda způsobená poškozením objektů činí předběžně asi 10 tisíc korun, škoda, kterou lapka způsobil odcizením věcí, činí asi 30 tisíc korun.

Zlínští policisté přivítají jakoukoli informaci, která by jim pomohla s pátráním po pachateli. "Pokud si někdo zejména v chatové oblasti Zbožensko ve Zlíně na Mladcové všiml v posledních týdnech někoho podezřelého, ať nám zavolá na linku tísňového volání policie – 158," dodala Kozumplíková s tím, že pachateli hrozí za krádež, porušování domovní svobody a poškození cizí věci až tříletý trest odnětí svobody.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam