Zlínské muzeum představí vykopávky i švarcvaldské hodiny a orloje

Železná avarská přilba (Foto: 14|15 Baťův institut)Železná avarská přilba (Foto: 14|15 Baťův institut)
Železná avarská přilba (Foto: 14|15 Baťův institut)
Kultura 11. 1. 2018 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně láká návštěvníky na dvě zajímavé výstavy - jedna představí nálezy amatérských archeologů a druhá slavné hodiny ze Švarcvaldu. Serveru Zin.cz to za muzeum řekla Silvie Lečíková.

Výstava nazvaná Hledači ztraceného času začne slavnostní vernisáží ve čtvrtek 11. ledna v 17.00 hodin. Vznikla díky iniciativě archeoložky muzea Jany Langové a pro muzeum jde o dosud nejrozsáhlejší prezentaci nálezů amatérských archeologů. "Jejich objevy, které obohatily sbírky muzea, jsou zajímavé nejen v lokálním či krajovém měřítku. K vidění budou i exponáty evropského významu, které představí prolínání kultur na území našeho kraje – měděná etruská plaketa, avarská helma či keltský opasek," upřesnila Lečíková s tím, že exponáty si veřejnost bude moct prohlédnout do 8. dubna.

I výstava Hodiny ze Švarcvaldu se bude věnovat času v jeho hmatatelné podobě. Sbírka Miloše Klikara nabídne zlínským návštěvníkům na 60 kusů kdysi nesmírně oblíbených dřevěných hodin z německého Schwarzwaldu. Od dřevěných bedýnek s jednou ručičkou a dřevěným soukolím přes tzv. „polodřeváky" s mosaznými kolečky až po unikátní píšťalové hodiny s dřevěným hracím válcem, astronomické hodiny a orloje – to vše bude k vidění v prostorách krátkodobých výstav muzea od 18. ledna, kdy výstavu otevře v 17.00 hodin vernisáž za přítomnosti Miloše Klikara.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam