O prezidentské volby je mezi pacienty v nemocnicích velký zájem

Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Politika a ekonomika 12. 1. 2018 | Autor: Irena Frolová

ZLÍNSKÝ KRAJ - V pátek 12. ledna se ve 14.00 hodin otevřou volební místnosti a lidé budou moci volit nového prezidenta. O prezidentské volby projevili velký zájem také pacienti v nemocnicích ve Zlínském kraji, serveru Zlin.cz to řekla mluvčí Nemocnic Zlínského kraje Dana Lipovská.

Například v Krajské nemocnici T. Bati ve Zlíně projevilo zájem o volby 123 pacientů. Na podzim to u parlamentních voleb bylo 62 pacientů. Zájem je tak dvojnásobný.

Že mají lidé větší zájem o prezidentské volby než o parlamentní, dokazují i čísla z ostatních nemocnic v kraji. Vsetínská nemocnice eviduje 79 pacientů, kteří se chtějí účastnit voleb (na podzim 40), v Uherskohradišťské nemocnici je to 74 pacientů (na podzim 53). Pouze v Kroměřížské nemocnici zatím nikdo zájem o volby neprojevil. "Počty se ale mohou ještě změnit. Buď může být pacient propuštěn nebo naopak přijde pacient, který již bude mít vyřízen voličský průkaz (většinou se to týká plánovaných zákroků). A také si samozřejmě může někdo rozmyslet, že nakonec volit nechce. I to se v minulosti stalo," konstatovala Lipovská.

V pořadí druhé prezidentské volby v České republice začínají 12. až 13. ledna 2018 prvním kolem. V případě, že ani jeden z kandidátů nezíská více než 50 % hlasů, bude druhé kolo voleb o dva týdny později, tedy 26. až 27. ledna 2018.

Voliči mohu dát hlas jednomu z devíti kandidátů. O post hlavy státu budou usilovat Miloš Zeman, Michal Horáček, Jiří Drahoš, Vratislav Kulhánek, Mirek Topolánek, Marek Hilšer, Petr Hannig, Jiří Hynek a Pavel Fischer.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam