Na Zlínsku přibylo dopravních nehod, mrtvých i těžce zraněných

Smrtelná dopravní nehoda u Březnice (Foto: Policie ČR)Smrtelná dopravní nehoda u Březnice (Foto: Policie ČR)
Smrtelná dopravní nehoda u Březnice (Foto: Policie ČR)
Hasiči a policie 12. 1. 2018 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - V loňském roce řešili policisté na Zlínsku 1 534 dopravních nehod, což je o 11 více než v roce 2016. Server Zlin.cz o tom informovala policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Při loňských nehodách bylo usmrceno šest lidí, což je o jednoho více než předloni, těžce zraněno bylo 74 osob (předloni 68) a s lehkým zraněním vyvázlo z dopravních nehod 454 lidí (předloni 458).

"Nejčastěji dochází k dopravním nehodám v pondělí (242), nejméně potom v neděli (178). Jednoznačně nejvíce nehod se odehrává v obci (1 012). Mimo obec je počet dopravních nehod téměř poloviční (522)," upřesnila Kozumplíková.

Celkem osm dopravních nehod (předloni sedm) se stalo na železničním přejezdu. Naštěstí se všechny, stejně jako v roce 2016, obešly bez úmrtí jejich účastníků. Tři z jejich aktérů byli zraněni těžce, což je oproti roku 2016 100% nárůst, osm potom lehce (předloni jeden).

Alkohol sehrál svou roli u 80 nehod, z toho u 57 nehod nadýchal viník více než 1,5 promile. "Z tohoto čísla je zřejmé, že čím více alkoholu v krvi řidiče koluje, tím větší má odvahu usednout za volant, což je alarmující," doplnila policejní mluvčí.

Srážku s chodcem řešili policisté v loňském roce celkem 77krát, což je o 19 případů více než v roce 2016. Tři ze sražených chodců už se domů nevrátili, což je o dvě úmrtí více než v roce předchozím. 23 chodců bylo viníky těchto nehod (předloni 18), z toho šlo o 10 dětí (předloni sedm).

Srážkou s lesní zvěří se policisté zabývali v 352 případech, tady činí nárůst oproti roku předloňskému o celých 84 případů. Dvanáctkrát řešili policisté také srážku s domácím zvířetem.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam