Požádat o dotaci na obnovu kulturních památek bude letos jednodušší

Foto: Jiří BalátFoto: Jiří Balát
Foto: Jiří Balát
Co se děje 12. 1. 2018 | Autor: Irena Frolová

ZLÍNSKÝ KRAJ - Zlínský kraj hodlá v letošním roce podpořit obnovu kulturních památek částkou šest milionů korun. Serveru Zlin.cz to sdělila mluvčí hejtmanství Renata Janečková.

Šestimilionová částka je stejná jako v loňském roce. „Novinkou pro rok 2018 je elektronický formulář žádosti, který by měl žadatelům usnadnit jeho vyplnění," podotkl krajský radní Miroslav Kašný, zodpovědný za kulturu, památkovou péči, spolupráci s církvemi, mládež a sport.

Lhůta pro podávání žádostí je stanovena na termín 15. až 26. ledna. Kraj kvůli dotacím uspořádal pro veřejnost i bezplatný seminář, na kterém se zájemci dozvěděli, jak správně postupovat při podávání žádostí o dotace. „Účastníci semináře měli zároveň možnost získat od našich pracovníků z odboru kultury informace o všech aktuálních výzvách, které mohou v oblasti památkové péče využít, tedy nejen těch, které poskytuje přímo kraj. Jde nám o to poradit žadatelům, kde hledat další finanční zdroje tak, aby mohli v letošním roce co nejefektivněji financovat obnovu památek ve svém vlastnictví," dodal Kašný.

Za pár dní se uskuteční další seminář. Další metodický seminář, tentokrát určený zájemcům o podporu kulturních akcí a aktivit ve Zlínském kraji, připravuje odbor kultury a památkové péče na středu 24. ledna," upřesnila vedoucí oddělení památkové péče krajského úřadu Alena Pospíšilová.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam