Během jediné noci se zloděj pokusil ukrást tři škodovky, ve dvou případech se mu to povedlo

ilustrační foto: Zlin.czilustrační foto: Zlin.cz
ilustrační foto: Zlin.cz
Hasiči a policie 13. 1. 2018 | Autor: Irena Frolová

SLAVIČÍN - Neznámý zloděj dostal ve Slavičíně zálusk na škodovky a pokusil se během jediné noci hned tři auta ukrást. Ve dvou přřípadech byl úspěšný a majitelům tak způsobil škodu za téměř půl milionu korun, serveru Zlin.cz to sdělila policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Ve všech třech přípdech se jednalo o auto značky Škoda Octavia Combi. Celková škoda se vyšplhala na 424 tisíc korun.

"Zmizení první Škody Octavia zjistil její čtyřiačtyřicetiletý majitel ve středu krátce před šestou hodinou ráno. Škoda způsobená odcizením vozidla se vyšplhala na více než čtvrt milionu korun. O tom, že před domem nestojí vozidlo, které tam v úterý kolem půl osmé večer zaparkoval, se osmatřicetiletý majitel dozvěděl po dvanácti hodinách. Ve vozidle měl uložené osobní věci včetně dokladů a platební karty. S vozidlem odcizil zloděj také nářadí, které měl majitel v kufru. Celková škoda činí více než 160 tisíc korun," podotkla Kozumplíková.

O třetí krádež se zloděj pokusil také ve Slavičíně. Tentokrát se mu však Škodu Octavii ukrást nepodařilo. Odcizil vložku spínací skříňky, čímž způsobil majitelce škodu asi za 10 tisíc korun.

"Policisté a kriminalistický technik odebrali na všech místech stopy a po pachateli pátrají. Případy šetří jako krádež, neoprávněné užívání cizí věci a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Jakékoli poznatky k podezřelým osobám, které se pohybovaly v noci z úterý na středu ve Slavičíně na obou sídlištích, přivítají policisté na lince tísňového volání policie – 158," dodala Kozumplíková.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam