Na Kroměřížsku stoupl počet nehod, mrtvých ale bylo o polovinu méně

ilustrační foto: Zlin.czilustrační foto: Zlin.cz
ilustrační foto: Zlin.cz
Hasiči a policie 13. 1. 2018 | Autor: Irena Frolová

KROMĚŘÍŽ - Uplynulý rok se na Kroměřížsku stalo více dopravních nehod než v roce předchozím, výrazně se ale snížil počet mrtvých. Serveru Zlin.cz to uvedla policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

V loňském roce řešili dopravní policisté na silnicích v okrese Kroměříž 711 nehod, předloni pak 673. O život přišli při nehodách čtyři lidé, v roce 2016 zemřelo na silnicích osm osob. Přímo na silnicích loni zemřeli tři lidé. Čtvrtou objetí byl muž, kterého srazil řidič v Holešově. Ten zemřel na následky zranění v nemocnici. "Pátou smrtelnou nehodu, která se stala na sjezdu z dálnice a nespadá tak do statistik našeho okresu, řešili policisté z dálničního oddělení společně s kroměřížskými kriminalisty," doplnila Kyšnerová.

Těžké zranění loni utrpělo 26 lidí, předloni 35. V roce 2017 bylo 253 lehce zraněných, v roce předchozím pak 229.

"Mezi nezranitelnější účastníky silničního provozu patří chodci a cyklisté. Loni jsme řešili 36 nehod s účastí chodců, z toho deset jich nehodu zavinilo, a dále 59 nehod cyklistů, z nichž bylo hned 37 viníků," poznamenala policejní mluvčí.

Dopravních nehod způsobených pod vlivem alkoholu bylo loni 54, předloni 72. Nejčastěji se nehody, při kterých sehrál svou roli alkohol, udály v neděli a poté v sobotu, nejméně jich pak bylo v pondělí. "Co se týká časového rozmezí, tak nejvíce nehod s alkoholem jsme řešili mezi 18. a 20. hodinou, následovala doba mezi 22. až 24. hodinou, poté mezi 20. a 22. hodinou a nejméně jich bylo v časovém intervalu mezi 10. hodinou a polednem," konstatovala Kyšnerová.

V obcích se loni událo 358 nehod, předloni 349. Mimo obec se v roce 2017 stalo 353 nehod, v roce 2016 pak 324. Nejčastější příčinou dopravních nehod byl nesprávný způsob jízdy, nedodržení stanovené rychlosti, nedání přednosti nebo nebezpečné předjíždění.

Nehody často zavinila zvěř nebo domácí zvířata. Loni řidiči srazili 187 zvířat, předloni 155.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam