Prostor před nádražím získá novou podobu

foto: město Vsetínfoto: město Vsetín
foto: město Vsetín
Co se děje 13. 1. 2018 | Autor: Irena Frolová

VSETÍN - Přeložkami inženýrských sítí odstartovaly na Vsetíně práce v přednádražním prostoru, kde by v průběhu letošního a příštího roku měla vyrůst budova obchodní galerie a nová podzemní parkoviště, která nabídnou 150 parkovacích stání, server Zlin.cz o tom informovala mluvčí města Adéla Kousalová.

„V současné době probíhá na chodníku podél parkoviště u věžového domu demontáž zámkové dlažby a podkladní vrstvy v délce zhruba 100 metrů a šířce čtyři metry, pod nimiž vedou stávající inženýrské sítě - tedy vodovod, venkovní osvětlení, horkovod a kabelovod pro ČEZ a CETIN," uvedl Vladislav Jurčák, stavební technik vsetínské radnice s tím, že po přepažení stavební jámy bude následovat odkopávka, která půjde zhruba do hloubky jeden a půl metru. Samotné přeložky inženýrských sítí by tak i s ohledem na klimatické podmínky měly být hotové do konce března.

„Od poloviny ledna bude paralelně s přeložkami inženýrských sítí probíhat také demolice budovy bývalé ČSOB, kterou provede společnost Valatrans," sdělil starosta Jiří Růžička s tím, že následovat budou přípravné práce na výstavbě obchodní galerie.

Parkoviště u věžového domu bude řidičům k dispozici do ukončení demolice, neboť ani přeložky sítí či vlastní demolice budovy jeho celkové uzavření nevyžadují. „Nicméně od chvíle zahájení přípravných prací pro stavbu podzemního parkoviště bude tato plocha uzavřena. Jako náhradu připravujeme pro řidiče náhradní parkovací plochy, na kterých budou moci svá auta odstavit," dodal starosta Růžička.

Díky zbourání budovy ČSOB dojde k rozšíření Nádražní ulice a možné budou také další investice, jako třeba vybudování podchodu pod ulicí Nádražní, který bude z vlakového nádraží ústit v místě podzemního parkoviště. Dále se počítá s výstavbou parkovacího domu s kapacitou 300 parkovacích míst, s přesunem autobusového nádraží pro příměstskou i městskou autobusovou dopravu či s umístěním cyklověže pro úschovu kol nebo výsadbou zeleně. Na přednádražní prostor pak naváže rekonstrukce vlakového nádraží, se kterou plánuje Správa železniční dopravní cesty začít na konci roku 2019.

Podle původních plánů měla stavba obchodní galerie být již hotová a více jak roční zdržení způsobilo odvolání Vsetínského fóra proti územnímu rozhodnutí, jehož členy jsou zastupitelé města Michal Berg a Tomáš Husa. Ti namítali, že obchodní galerie bude stínit okolním budovám, a že je v ní naprojektováno málo parkovacích míst. Podanou námitkou se zabývalo ministerstvo pro místní rozvoj, které jí nevyhovělo a také Krajský úřad Zlínského kraje odvolání zamítl a potvrdil rozhodnutí vsetínského stavebního úřadu.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam