Na benefičním koncertu kraje a města Zlína se vybrala rekordní suma, překročila hranici půl milionu korun

foto: kr-zlinsky.czfoto: kr-zlinsky.cz
foto: kr-zlinsky.cz
Co se děje 14. 1. 2018 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - Na novoročním benefičním koncertu Zlínského kraje a zlínské radnice se letos podařilo vybrat rekordní částku překračující půl milionu korun. Serveru Zlin.cz to sdělila mluvčí hejtmanství Renata Janečková.

Benefiční koncert pořádá Zlínský kraj a statutární město už 13 let a tentokrát činil jeho výtěžek 508 781 korun. Na částce se podílelo 27 donátorů z řad významných zaměstnavatelů Zlínského kraje, kteří poskytli 445 000 korun, dalších 63 781 korun se vybralo přímo na místě do kasiček.

„Koncertem vyjadřujeme poděkování všem, kteří dávají práci lidem tohoto kraje a kteří berou odpovědnost do svých rukou, chtějí se podílet na rozvoji tohoto kraje a dělají hodně především pro ty, kteří jsou jejich zaměstnanci," řekl hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek.

Donátorský příspěvek byl rozdělen mezi tři neziskové organizace: SONS ČR – celokrajská organizace pro slabozraké a nevidomé (185 tisíc korun), Charita Zlín, Domovinka – centrum denních služeb pro seniory (130 tisíc korun), Charita Uherské Hradiště – centrum denních služeb pro seniory (130 tisíc korun). Výtěžek z kasiček bude rovnoměrně rozdělen mezi všechny tři neziskové organizace.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam