Smutná statistika: Na Valašsku stoupl počet nehod i mrtvých

Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Hasiči a policie 15. 1. 2018 | Autor: Irena Frolová

VSETÍN - V loňském roce se na silnicích Vsetínska stalo o téměř sto nehod více než v roce předchozím. O dva více bylo i mrtvých účastníků kolizí a o více než čtvrtinu se zvýšila také způsobená škoda, server Zlin.cz o tom informoval policejní mluvčí Vladislav Malcharczik.

V loňském roce na silnicích v okrese Vsetín evidovali policisté celkem 883 nehod, což je o 97 více jak v roce předcházejícím. Při nehodách vyhaslo devět lidských životů a to je o dva více jak v roce 2016. O 46 na celkových 338 vzrostl počet lehce zraněných. Zvýšila se i způsobená škoda, a to o více jak 11,5 milionu korun na téměř 56,7 milionu korun. Klesající tendenci si drží počty nehod s těžkým zraněním, kdy oproti předloňsku klesl počet z 25 na 22. Nadále klesá i počet dopravních nehod s viníkem pod vlivem alkoholu. V loňském roce jich bylo 49 oproti 59 v roce 2016.

"Trojici hlavních příčin dopravních nehod motorových vozidel nadále vládne nesprávný způsob jízdy ve 455 případech. Dále při 118 dopravních nehodách se jedná o nepřiměřenou rychlost a při 105 potom nedání přednosti. Téměř o polovinu se zvýšil počet dopravních nehod nezaviněných řidičem ale lesní zvěří nebo domácím zvířetem. Celkem těchto nehod bylo 113," konstatoval Malcharczik.

V roce 2017 bylo u 52 viníků dopravní nehody zjištěno ovlivnění alkoholem nebo drog. Zatímco u viníků ovlivněných alkoholem počet klesl, u viníků pod vlivem drog vzrostl. U alkoholu je největší pokles v kategorii řidičů, u kterých bylo naměřeno více jak 1,5 promile, a to z 39 v roce 2016 na 32 v roce 2017. U drog počet ovlivněných viníků dopravních nehod činí tři, a to je o dva více jak v roce předloňském.

Nejtragičtějším obdobím loňského roku byl přelom června a července, kdy se během čtyř dní staly tři smrtelné nehody. 28. června 2017 v katastru obce Hutisko-Solanec ve večerních hodinách podlehla zraněním způsobených při havárii motocyklu spolujezdkyně. Den na to nepřežil střet s vlakem ve Valašském Meziříčí cyklista. První červencový po srážce dvou osobních vozidel u obce Zašová zemřela po převozu spolujezdkyně.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam